| anonim_4396 a întrebat:

De ce înțeleg unele lucruri mai greu? Ma refer la chestii de viata și mereu spun unele fraze care le am auzit la alții și nu îmi dau seama de chestii mici?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~ Davidutz: De ce înțeleg unele lucruri mai greu?~

Ce să zic Daviduț mamă, unii-s mai destupați, alții mai ingrămădiți. Diversitate adică

| sierra1 a răspuns:

"unii-s mai destupați, alții mai ingrămădiți."

văd că te-ai pozitionat direct in a 2 categorie. De acord

| dullcat a răspuns:

Probabil pentru ca nu citesti destul? Este o activitate etichetata de multi adolescenti ca fiind, din pacate, plictisitoare si inutila, insa care te ajuta enorm cu intelegerea pe mai mule planuri si implicit dezvoltarea adecvata a creierului (proces care se intampla pana la 25 de ani).