| gabi93 a întrebat:

De ce ne nastem virgini cand tot o sa ne dezvirginam candva(exceptand calugarii si calugaritele

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Pt ca asa e lumea lasata, pentru ca la inceput suntem virgini si din punct de vedere crestin inseamna ca esti pur, curat, apoi daca de dezvirginezi fara a fi casatorit e considerat un pacat, abia casatorit poti incepe viata sexuala precum scrie in biblie...pentru ca oamenii trebuie sa reziste tentatiei, de aceea la inceput suntem virgini ca mai apoi sa ne dezvirginam fiind semnul ca nu mai suntem la fel ca e cineva in viata noastra, nu mai suntem `puri`...asa scrie.

18 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Nu o iau cu creationismul... fiindca nu cred in el. In schimb, cred ca e ceva genetic...sau poate e din modul in care am evoluat... si uite, ne nastem virgini.

| rey a răspuns:

... Man, o intrebare serioasă ai? sau pentru vârsta, ta aceasta este una genială?

| urbanghost a răspuns:

Frate, tu glumesti sau chiar vorbesti serios cu intrebarea asta?

| kiwii a răspuns:

Buna intrebare laughing...nu stiu thinking Poate pentru ca asa trebuie.
Gandeste-te, daca toate lucrurile ciudate, fara explicatie, neimportante, etc ar disparea, viata ar fi banala happy

| den a răspuns:

rolling on the floor...crek glumesti laughing

| Babushka a răspuns:

In cazul fetelor ca sa aiba cine sa pateze cearceafurile si sa urlee auu ma doare laughing si la baieti ca sa aiba ce sa ii doara tonguelaughing

| RappK a răspuns:

K asa a vrut Doamne`Doamne:*

| sunt_fericita a răspuns:

Gabi93, de ce ne mai nashtem daca tot o sa murim cindva? Cam asa suna sh intrebarea ta! fara inteles, fara raspuns, sh totodata o intrebare foarte proasta...scuze dar asta e parerea mea.

| utzuman2006 a răspuns:

De ce ne mai nastem daca tot o sa murim candva?

| step213 a răspuns:

rolling on the floor)) inteligenta intrebarea...nu stiu pentru ca asa a fost sa fie

| delphigab9 a răspuns:

Cata greutate atarna in mintea copilului. si asta cand te gandesti ca totul pleaca de la educatie data de parinti

| gabi93 explică:

Tot eu raspund...laughing este un defect genetic(infectiile tot apar) uite-te la alte animale. ele nu se "dezvirgineaza" nici primatele...

| gabi93 explică:

Ca sa isi pastreze savoarea, prospetimea si aciditatea (buna comparatie cu femeiile laughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de ce ne nastem daca trebuie sa murim?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din motive de protecţie sanitară. Au fost favorizate exemplarele care ajungeau la vârsta reproductivă având un perete care să îngreuneze pătrunderea infecţiilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea ta este ca si cum ai intreba ''De ce ne nastem daca tot murim candva''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rey... da este o intrebare proasta...pentru. cine nu o intelege

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sticlele de Coca Cola (și alte sticle de băutură) sunt sigilate?