| anonim_4396 a întrebat:

De ce noi oamenii ne comportam atat de ciudat uneori?
Adica dam de inteles un lucru, de fapt noi credem altceva? Sau nu dam de inteles nimic prin comportamentul nostru, sau nici eu nu mai stiu... Dar se petrec in jurul meu niste faze pe care oricat as incerca nu pot sa mi le explic, am impresia ca gresesc undeva si nu stiu unde, de fapt nici nu stiu daca gresesc sau pur si simplu asa cred ceilalti ca e mai bine.Nu stiu daca intelegeti.am asa un sentiment ca mereu se va intampla ceva care sa imi strice pofta de viata.Ca mereu cand se intampla, cand apare un lucru bun in viata mea, nu pot sa ma bucur pe deplin ca se intampl altceva care sa nu ma lase sa fiu fericita.De ce nu pot fi lucrurile mai simple, sa nu mai fim cu totii atat de greu de inteles, sa nu mi se mai intample atatea lucruri care ma pun pe ganduri.Nu suport ideea ca vorbesc cu cineva, ma inteleg bine si apoi se intampla ceva, fara sa stiu nici eu ce s-a intamplat, dar se intampla si nu mai merge nimic bine, persoana respectiva parca nu ma mai cunoaste, si eu raman asa fara sa am habar de ce.Asta e o chestie patita de curand, dar asa la modul general de ce se intampla aceste lucruri? Mi se intampla numai mie, oare numai eu am sentimentul asta ca...lucrurile nu merg deloc bine si nu vor merge niciodata?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Lucrurile sunt simple. Oamenii le complica sau le percep ca fiind complicate.La capitolul a face din tantar armasar suntem cei mai buni.Cand cineva hotareste sa plece din viata noastra are motivele lui pentru care o face; motive pe care poate nu o sa le aflam niciodata. Dar daca noi avem constiinta curata de ce sa ne punem intrebari.Totul in viata se intampla cu un motiv.Vei cunoaste multi oameni care vor pastra aparentele de oamenii buni pana in momentul in care iti vor aplica o lovitura de zile mari; vei intalni oameni modesti, care stau in banca lor si cand e nevoie de ajutor te poti baza mereu pe ei.Ideea e sa stii sa ii alegi. E o arta sa iti alegi camarazii vietiitongue

2 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

Exact asa sunt si eu simt ca nu imi mere niciodata bine, si eu ma gandesc foarte mult la viitor si spun ca niciodata no sa fiu fericit ca alti.Cred ca asta ar fi motivul alti au de toate si uni nimicsad

| andreyusnice a răspuns:

Nu esti optimista.Cresti si te gandesti tot mai mult la vitor.Si niciodata nimic nu va merge perfect.Asa ma simt si eu uneori.Bafta!