| tina28 a întrebat:

De ce toti mari pictori sunt barbat?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pictorii aia mari sunt barbati... DAR... daca nu erau femeile frumoase din tablourile lor, ramaneau in bezna istoriei.

Explicatia2: Crezi ca o femeie, dupa ce vine de la serviciu, gateste, spala, calca, ajuta plozii la lectii, mai are timp si de mazgalit carpe?

12 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

laughing Asa e si gata.

Psihoyounger

| Antrax a răspuns:

Pentru ca nu au avut ce face si de plictiseala au pictathappy

| anaid a răspuns:

Pentru ca barbatii sunt mai atenti la detalii.Pe femei nu le intereseaza sa iasa bine le intereseaza doar sa iasa ceva, in schimb pe barbati ii intereseaza mult cum a iesit lucrareawinking

| Puiutz a răspuns:

Ehhh laughing). ce sa faci laughing). astia mai importanti is barbatii laughing)). da de aia nici femeile nu se lasasmug

| Encore a răspuns:

De ce totii marii pictori sunt barbati?
De ce totii marii presedinti sunt barbati?
De ce primul om care a pasit pe luna e barbat?
De ce mari cantaretii sunt barbati?
De ce cei mai destepti oamenii au fost barbatii?

Pentru ca de aceeea sunt barbatii laughing

| kitty_8919 a răspuns:

Pentru ca se numesc mari pictori.

| sorin a răspuns:

Ca sa nu fie femei

| just4fun_8801 a răspuns:

Toti marii pictori s-au reunit intr-unu?

| el3ctronizenT a răspuns:

Pentru mintea barbatului desi nu pare e foarte exploratoare smug
in timp ce a femeii e mai abstracta big grin.

| el3ctronizenT a răspuns:

Pentru k***

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca toti marii pictori esti barbat! am dat-o dracu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa fi mai atenta cand scrii sper sa nu te superi pe mine eu am invatat 5 ani la o scoala din braila profilul meu fiind desen, pictura, modelaj, istoria artelor si acum sunt liceu si acum intrebarea pai probabil in trecut barbatii aveau o mai mare autoritate fata de femei ele erau pentru a implini barbatul daca ma intelegi adica erau bune pentru treburile casnice sau altceva dar si femeile au jucat un rol foarte important in evolutia picturii deoarece fara ele multe dintre renumitele opere de arta nu ar fi existat iar pictura probabil nu ar mai fi fost atat de importanta poate ai observat ca orice pictor are in colectia lui mai multe nuduri sau poze in care femeile sunt tema de fapt ele erau muza barbatilor ii inspirau, acum in zilele noastre sunt multe femei pictorite doar ca la noi arta nu mai e apreciata prea mult sper ca ti-am fost de folos mult noroc in viata si ai grija de tine happy pa pa