| BobitaDePiper a întrebat:

De ce toti pun pe facebook "eu sunt bossul bossilor"? Ce inseamna "boss"?

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Sef(engleza)..si boss-ul bossilor..este o vorba manelista si tot odata lyric-ul asa-ziselor melodii.

5 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Boss in engleza inseamna sef.Numai cocalarii spun ca sunt "bossi"

| Cσcσ a răspuns:

Da,"boss" inseamna "sef" in limba engleza.In cazul aluia care a apostat asa ceva, este seful cocalarilor. happy
Pa!

| Radu1015 a răspuns:

Boss inseamna sef. In alta limba inseamna si prost.

| DenisaS23 a răspuns:

Înseamna șef. Mie îmi place sa spun măgar. laughing A, sa nu iți pui niciodată astfel de statusuri sunt penibile. Toți care își pun astfel de statusuri presupun ca nici nu se gândesc înainte de-al scrie... pff eu m-am saturat de ele straight face. Sper că te-am ajutat! Pa pa! :*

| Ambrienda a răspuns:

Boss-in limba engleza inseamna sef, dar in latina, fara un s, adica ''bos'', inseamna bou happy