| Tiby a întrebat:

De ce toti raspund numai la intrebarile stupide cum ar fi "Vreti o funda? " sau " Cine imi zice primul cum il cheama primeste o funda" iar la intrebarile la care lumea chiar are nevoie de ajutor, nu raspunde nimeni straight face
Cica "Toti Pentru Unu". Mai degraba... "Nimeni Pentru Tine" straight face

10 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Pentru ca toti vor sa aiba cat mai multe funde doar prin simple raspunsuri si nu prin raspunsuri la care trebuie sa se gandeasca si sa scrie mult. Majoritatea vor sa capete funde foarte usor si nu vor sa isi bata capul prea mult, ca sa se multumeasca prin faptul ca ajuta o persoana.
Parerea mea.

| doroteea a răspuns:

Stiu. Deci majoritatea celor logati pe site nu stiu sa raspunda la intrebarile care au nevoie intr-adevar de raspunsuri. Mai nou pe acest site se intra din plictiseala... si pentru funda! Pur si simplu daca am vreo nelamurire, nici macar numai pun intrebarea pe site pentru ca nu primesc niciun raspuns sau primesc un raspuns nefolositor. Asta e, nu prea vei vedea pe acest site prea multi oameni maturi si care sa te ajute cu adevarat (sunt doar cativa) macar stiu ca daca pun intrebari cu "cine stie cum se numeste melodia..." imi raspunde cineva. Eu deja numai am pretentii sa cer cuiva parerea despre o carte sau sa ma ajute sa inteleg ceva legat de scoala. Insa, sincer, sa stii ca ma oftic cand vad ca sunt cate 20 de raspunsuri la intrebari stupide. Sper ca acest site sa fie folositor pentru toti, pana atunci, ma uit si eu la intrebari si fac si eu ca ceilalti: raspund la ce intrebari gasesc si incerc sa ma amuz de raspunsurile unorahappy

| Coriii a răspuns:

Gen: toti[i] vaneaza fundite...

Si pentru a face rost de fundite raspund la intrebari stupide, usoare sau fara nici'un sens...

Asa suntem toti...

Dar nu inteleg ce e cu "vanatoarea" asta de fundite...

De parca cine stie ce ar face cu ele...

Gen: " Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpu' "

happy

| NUUSTIU a răspuns:

Ştiu. De fapt am observat şi eu asta. Înainte aveam foarte multe răspunsuri la orice întrebare şi chiar îmi erau de folos acele răspunsuri. Acum parca siteul ăsta e pustiu. Se raspunde doar la întrebari banale care nu îsi au rostul. Ai dreptate. În plus toată limea vrea numai fundiţe de parca îi ajută in viaţa reala în schimb ei nu se gândesc că un sfat poate ajuta o persoană in viata reală mai mult decât o fundiţa virtuala.

| Nebuneală a răspuns:

Simplu pentru ca TPU nu mai e ce a fost la inceputhappy

| AdelinaC a răspuns:

Asa e peste tot, nu numai pe site-ul asta.Important este ca tu sa nu fii ca turma.

| stefanik04 a răspuns:

Adevar graiesti ma Tiby
E adevarat dar asta e...Nu putem face nimichappy. Sau da?

| Cathy_5203 a răspuns:

Da...pai uneori e greu sa iti bati capul si sa te stradui sa ajuti pe cineva, sa-i gasesti raspuns la intrebare, e mai usor sa zici cum te cheama si sa primesti fara mare greutate funda. Eu sunt de parere ca unii n-au ce face pe site-ul asta, asa ca mai bine nu l-ar mai frecventa!

| Hanaemi a răspuns:

Pentru ca lumea vrea funde. straight face
eu vreau intrebari, sfaturi, sa ofer sfaturi. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino si alaturate Comunitatii de Romani din Noua Lume .
ajuta cei peste 10 000 de Romani sa se faca respectati social ,politic, militar ,economic si multe alte domenii.
Romania are nevoie de tine!Hai Romania!
http://www.erepublik.com/en/re­ferrer/lostROsoul