| anamaria454545 a întrebat:

De ce trebuie ca baietii din liceul meu sa fie atat de urati? Adica am fost acum vreo doua luni sa ma inscriu la liceu si am vazut numai urati. Pe Instagram parca erau mai urati. Ma gandeam ca imi fac si eu iubit. Credeti ca o sa imi gasesc la liceu sau trebuie sa imi fac in alta parte? Vreau neaparat sa mi gasesc anul asta.

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Cauta in alte parte daca la liceu nu iti satisface privirea nici unul, la varsta aia baietii inca sunt la pubertate si exista imperfectiuni, in liceu eram plin de cosuri, cu creasta de cocalar laughing, mai dureaza putin la ei, depinde ce preferinte ai si tu, bine ar fi sa ai si de caracter pe langa aspect happy, la 14 ani nu te astepta la un iubit ca in filme.

| Violleta2022 a răspuns:

Lasa, iubitii se pot face la facultate, ca oricum esti mult prea mica de iubiti la 14-15 anisori.

| sierra1 a răspuns:

Probabil ești la un liceu nașpa de tot și d-aia sunt acolo toate hidoșeniile

| dullcat a răspuns:

laughing Buna.Eu te sfatuiesc sa faci un efort si sa pui pe primul loc invatatura.Totusi, de aia mergi la liceu, nu pentru a-ti gasi iubit. Zici ca vrei sa se intample anul acesta de parca e un obiectiv important de bifat din lista ta, pe langa altele.Nu trebuie sa il cauti tu, ci sa astepti pana la momentul potrivit.E mai fun asa, sa nu stii de unde rasare.
La 14-15 ani nici nu poate fi vorba de relatii, ci numai de joaca si eventual un atasament mai mult sau mai putin puternic.Succes in noul an.

| VoidEternal a răspuns:

Clar trebuie sa te transferi!

Ce naiba, doar nu mergi la liceu ca sa înveți, mergi ca să ai cât mai multe opțiuni pentru o relație. Pai nu?

| StoicAnalysis a răspuns:

Mai bine nu. Nu vrem sa vedem iar in sectiunea de dragoste si sex, o intrebare de genul:
"Este posibil sa raman insarcinata daca iubitul meu si-a frecat mana de vaginul meu?"

Lasand gluma la o parte, prioritatile tale la varsta asta ar trebui sa fie invatatul, ce ai vrea sa fi pe viitor, si dezvoltarea personala, nu relatiile amoroase.