| Sἶrenἶa a întrebat:

De ce unii nu cred in Dumnezzeu? confused

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Prezinta anomalii la creier cei care nu cred.Zau.Cum sa nu crezi? Cum sa fi ateu? Man, o sa arzi ca un vitel in flacarile Iadului pentru vesniciephbbbbtIar restul vor fi ridicati pe un norisor roz la cer(vezi BUG Mafia-Ridica-ma la cer)
Revenind. A crede sau nu este alegerea fiecaruia si un om rational nu l-ar judeca niciodata pe cel de langa el ca este budist, sintoist, ateu. Discriminarea pe teme religioase a dus la cele mai absurde motive de razboi.Si te intrebi:omul a inteles cu adevarat ce inseamna "a crede"? Crezi atat de mult in cineva incat esti in stare sa ucizi in numele lui?oh go on

10 răspunsuri:
| InLove a răspuns:

Nu stiu, parctic pentru mine e centrul universului big grin!

| InLove a răspuns:

Cred ca cei mai multi asociaza pe dumnezeu cu biserica, dar sincer, are si ea rolul ei... da cu moastele si totea ale, si sfinti si sa pupi icoanele, sincer mis e pare o prostie, relatia ta cu Dumnezeu e importanta!

| soare a răspuns:

Pentru ca au motive sa nu creada poate ca Dzeu nu ia ajutat asa de mult si si-au pierdut creditza pnt ca atunci cand ne neastem toti credem.

| gHelena a răspuns:

Este bine ca ti-ai definit identitatea religioasa, insa nu trebuie sa te astepti de la ceilalti sa aiba aceleasi valori pe care le ai si tu. Credinta in Dumnezeu este la libera alegere a fiecaruia si alegerea ta nu trebuie sa depinda de optiunea altora. In plus, poate unii cred si nu se exteriorizeaza. Sufletul omului este foarte complex si manifestarile sale difera in functie de fiecare persoana. Ai grija de tine.

| darkhell217 a răspuns:

Daca chiar exista d-zeu, poti dovedi asta? nu cred...

| ank a răspuns:

Pentru ca nu au dovezi!
Tu de ce crezi in Dumnezeu?
thinking

| piciuk a răspuns:

Eu una nu cred. poate lumea ma judeca si chestii de genu. dar nu am fost invatata de mica sa cred in Dumnezeu, sa ma inchin in fata bisericii. tatal meu este la fel ca mine.cred ca depinde de educatia primita de la parinti.

| figaro a răspuns:

Poate pentru ca au fost dezamagiti de soarta si sa-u lamurit ca pentru ei nu exista asa ceva decat ghinion?;-\

Răspuns utilizator avertizat