| amaranth a întrebat:

De exemplu : daca am media pe primul semestru la matematica 5, iar acum pe al doilea semestru o voi avea 4, 5 se va rotunji la 5? Se poate sa raman corigenta?

Răspuns Câştigător
| aPerfectLive a răspuns:

Daca media ta este de 4, 5 depinde de profesor daca vrea sau nu sa ti-o rotunjeasca si sa iasa 5. Poti ruga profesorul/profesoara sa te asculte ca sa iti mai dea 0.5 puncte.Bafta si sper sa nu ramai corijenta! Funda?:*

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Iti iese 5 happy, dar se poate si mai mult tongue

| Deniisze a răspuns:

MEdia de pe semestru se rotunjeste!

| DeCe a răspuns:

Da, ar trebui sa iti dea 5, sa rotunjeasca ca este peste 50, dar tine cont un lucru, conteaza foarte mult cat de bine te intelegi cu profesoara, ca daca vrea sa te lase, are tot dreptul sa te lase si sa nu rotunjeasca.

| AndreeaCristina96 a răspuns:

Pai se va rotunji numai daca profesorul vrea, depinde de vointa lui...nu iti face griji nu cred ca e sa nu te treaca.nu sta el sa vina la vare, deparca nu are altceva mai bun de facut...
Succes!

| amaranth explică:

Am o problema. Mama mea este pe abonament la Vodafone, si intr-o zi am vrut sa-mi incarc cartela si mi-am trimis de pe telefonul ei 5 euro. din greseala am ales 'Incarcare programata din contul de abonament' si acum mi se reincarca automat lunar. Ce sa fac sa dezactivez chestia asta?straight face

| iull_1544 a răspuns:

Cam de 2-3 ani daca ai pe un semestru 5 si pe celalalt 4 ai media generala 4.5 si rmai corigent. In cazul tau ai pe ambele semeste 5 [ pe primul 5 si pe al doi-lea 5(4.5=5)] atunci nu ramai corigenta

| xXCrystyanXx a răspuns:

Dap se rotunjeste. Daca ai media 4, 5 o sa fie 5. Daca ai 5, 5 o sa fie 6 si asa mai departe.Nu poti ramane corigenta.Se face media geometrica a mediilor si iti iese 5.

| DyDy7432 a răspuns:

Nu nu o sa ramai. o sa-ti iasa 5.