| anonim_4396 a întrebat:

De mult timp ma intreb:
Ce rost are viata?
Adica ne nastem, crestem si cu timpul incepem sa invatam despre viata. Ajungem sa fim pe picioarele noastre si sa ne intretinem singuri, cunoastem din placerile vietii, ne facem prieteni, ne indragostim, ne cream o familie, luptam pentru ea si dintr-o data totul dispare prin moarte.
Cu ce scop am fost creati?
Oare viata care o traim acum ne pregateste pentru adevarata viata de dupa moarte? De ce ne-a creat Dumnezeu ce planuri are cu noi? Trebuie sa existe un motiv pentru care existam nu e asa?
Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Aly07 a răspuns:

La unele intrebari vei afla raspunsurile in timp. La celelalte il poti intreba pe Dumnezeu cand vei ajunge unde vei ajunge.

| Alllllexandra a răspuns:

Da,asa este! Eu cateodata ma intreb daca nu suntem testati in fiecare minut si supravegheati de catre fiinte supraomeneste care vor sa vada cum evoluamthinking Nu stiu cu ce scop ne'a creat Dumnezeu dar tare as vrea sa aflu!laughing

| Wøodenpints a răspuns:

De ce nu-l întrebi pe dumnezeul ăla al tău care zici că te-a creat?

| IuliiIulii a răspuns:

Chiar nu stiu...dar acum ca ai spus tu...ma intreb si eu laughing