| ionika a întrebat:

De pe ce site pot lua exercitii la matematica cu inmultiri, impartiri, ordinea efecturaii operatiilor? Vreau raspunsuri urgent, si multe.Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| sy46 a răspuns:

Ordinea este: ridicarea la putere, inmultirea/impartirea, adunarea/scaderea.Cat despre exercitii, eu zic ca cea mai simpla si practica idee e sa-ti cumperi o culegere de matematica, de nivelul tau; sau mergi la librarie, si ceri parerea celor de acolo, sa iti recomande o culegere care sa te indrume.

16 răspunsuri:
| Anonim_5535 a răspuns:

Dintr-o culegere...

| Skylerx a răspuns:

Pai pe internet scrii joc inmultiri, impartiri. Dar pentru ordinea efectuarii operatiilor, nu este.Trebuie sa inveti! Eu sunt in clasa a 3 si am invatat demult!

| lorra mng a răspuns:

Incearca pe www.didactic.ro. Sper sa te ajute. Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei gasi toate acestea pe acest sait exercitii matematice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pe saitul www.dragosmatematicianul.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

? raspundeti am mare nevoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatui se iei aceste toate raspunsuri din cap si sa inveti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu nu stiu dar daca gasesti raspunsul damil si mie pe idu georgianascumpik85@yahoo.com te rog frumosbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

465:9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau impartirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumparati o culegere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie tabla impartiri si a inmultiri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ionica buna ma numesc valeria nu stiu si eu caut exercitii si nu gasesc deloc insa am gasit un joc cu acest fel de exercitii acus iti spun pe ce sait http:\\www.ijocurigratis.com\tag\exercitii+cu+imultire scrie fix cum e aici si o sa vezi daca esti clasa a 2 sau a 3 e foarte bun jocul ala pentru tine eu sunt clasa a patra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu nici eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu