| ЯάdµСЦ a întrebat:

De unde iți vine inspirația pentru un cântec? happy

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Mie imi venea din trairi, ca sa zic asa.Adica ma gandeam,cine m-a facut sa sufar, scriam, incercam sa pun sentimentele pe foaie.Cine m-a facut sa zambesc, iar, puneam pe foaie.Sentimente,un cantec trebuie sa reflecte sentimente, asta e important.Iti dau un sfat,cand scrii un cantec,sa nu asculti muzica, pentru ca te "inspiri" fara sa vrei din melodie si dupa nu mai e originala[mi s-a intamplat asta, dar fara sa realizez]. Incearca sa-ti aduni cele mai puternice sentimente din sufletul tau si sa incerci sa le pui pe foaie.Stiu ca acum probabil multi dintre voi veti spune ca e imposibil sa-ti pui cele mai intense trairi pe foaie, dar aici am dovada ca se poate:
http://www.youtube.com/watch?v=A7ry4cx6HfY&ob=av2e

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Yukidaruma a răspuns:

U decaterori scriu u cantec sau o poezie ma inspi din viata reala si pe trairile care mi s-au intmplat, si incerc sa fac p o anumita tema, cu timele e mai greu laughing
oricum sa zicem ca vreau sa fac un catec despre prietenie...hmm de unde sa a intspir? pai caut pe net meldii despre prieteni si ascult, statusuri ca si ele sunt bune destul de bune mai ales daca vrei sa faci refrenu happy, prietenii pe care ii am, care cum sunt, sa fie mai original refrenul il poti transpune in engleza happy, ca amsta este tot ce stiu.
Sper sa-ti fie de folos si succeswinking

| carminaburana43 a răspuns:

Din ce simt in inima la momentul dat.

| CristiPavel a răspuns:

Facand miscare, ascultand alta muzica, jucandu-ma.

Inspiratia vine in special din activitatiile ce tin de emisfera dreapta, deoarece aici se afla si sursa creativitatii noastre.

Dar si mai bine, nu mai astepta sa vina inspiratia, incepe chiar acum si in timp ce faci vei vedea cum va veni.

Mai multe despre "de ce e bine sa incepi chiar acum" gasesti aici:
http://castigatimp.com/de-ce-e-bine-sa-incepi-chiar-acum/