| MO231 a întrebat:

De unde pot lua jocuri android gratis in afara de Google play. Spuneti mi si niste jocuri smechere, am android 4.1.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net, sunt o gramada de site-uri care pun jocuri la descarcat gratis. Extensia specifica aplicatiilor de Android este.apk. Bineinteles, inainte de a instala o aplicatie de genul asta, o sa trebuiasca sa te duci in Settings -> Applications -> bifeaza Unknown Sources (cel putin asa e pe Android 2.3.6, mi se pare ca la 4.1 e in Security). Jocuri smechere? Jetpack Joyride, Dead Trigger, Blood&Glory, Minecraft (poate o sa razi, dar exista varianta Pocket Edition), NFS Most Wanted, Asphalt 7 si alte jocuri mai gasesti pe Play Store. Bafta!