| baby_4423 a întrebat:

Dece textul Florin scrie un roman e o opera epica? argumentati plz va dau o funda

Răspuns Câştigător
| nyky_1703 a răspuns:

Pentru ca opera epica este opere literara prin care autorul isi exprima ideile, sentimentele in mod indirect fata de personaje

4 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Apar cele 3 elemente scpecifice:narator, actiune personaje.
Actiunea se petrece in ordine cronologica.
Autorul isi exprima in mod indirect sentimentele, gandurile, trairile sufletesti.
Timpulo si spatiul sunt delimitate.
Apar cele 3 moduri de expunere:naratiune, dialog si descriere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama masii stie ca nu gasesc nc eu pe netu asta

| Pop_Antonia_1990 a răspuns:

Va rog chiar nu stiu va zic doar atat ca poate cuprinde capitole.