| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Deci ajutati-ma va rog din inima,cred ca am cazut intr-o usoara depresie, mi-am cam pierdut prietenii. In urma cu un an pe vremea asta, eram pe afara cu cel mai bun prieten al meu, pe care l-am pierdut si cu inca 2 fete care imi erau prietene. Efetiv ne-am indepartat foarte tare in doar un an, efectiv prietenul meu cel mai bun sta cu altii, o fata sta cu iubitul ei, iar cealalta iese pe afara cu iubitul ei si cu altii. Am atatea amintiri cu acestia pe care nu le voi uita niciodata si nu stiu cum sa fac sa ma impac cu ei, prietenul asta al meu o mai venit afara cu mine cand n-are cu cine iesi iar celeltate doua nu dau semne. Era prietenul ala care inainte sa deschid gura stia ce voiam sa ai spun si faza naspa e ca cu una dintre fete m-am certat ca prostul si cand colo voiam sa-i spun ca tocmai imi place de ea. Efectiv noaptea care o fost am visat-o cum era cu iubitul ei, s-au salutat si au plecat dupa care fata asta a venit la mine, iar eu am luat-o in brate, iar ea mi-a zis te-as imbratisa dar numai ce a plecat iubitul meu si mi-e sa nu se intoarca dupa care m-am trezit tot transpirat si speriat. Efectiv de 2-3 luni de zile caut cum sa ma impac cu ei si nu gasesc, efectiv am si scris pe o foaie A4 un mesaj catre fata aceea de care imi place din pacate are iubit acu, dar cred ca nu imi voi face iubita pana nu voi fi cu ea, doar de ea imi place sincer, dati-mi va rog sfaturi sa-mi revin daca puteti, dau fundaaaaa!

Răspuns Câştigător
| ȘantierinLucru a răspuns:

Fa ti alti prieteni si traieste ti viata. Daca chiar vrei si crezi ca ai sanse poti sa le trimiti un mesaj sincer in care sa le soui ca ți-e dor de ei si ca ai vrea sa stati împreună ca pe vremuri, nu are ce sa faca rau si te eliberezi si tu de asta. Si legat de fata de care iti place depinde ce vrei sa obtii. Te poate ajuta mult sa ii spui ca o placi si toate cele in sensul ca te eliberezi, dispar sentimentele pentru ea si poti merge mai usor sa iti gasesti o alta fata. oricum daca chiar vrei sa ai vreo sansa cu ea nu prea ai daca nici nu vrea sa va vedetibsi are si iubit si chiar daca nuvera asta cazul nu e cea mai inspirata idee ca dupa ce ai fost doar prieten cu ea sa iti declari iubirea eterna

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și dacă dai fundaaaaa, tot nu rezolvi, ce a fost, a trecut.

| glasulfilologului a răspuns:

Când o sa crești o sa vezi lucrurile altfel. Trebuie sa accepți sa si găsești alți prieteni. Învață să mergi mai departe