| LovKid a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi.aseara eram afara pe strada eu si cu prietenele mele.stateam de vorba.ca de obicei.si deodata a venit prietenul uneia dintre fete (il cunosc. e destul de treaba). asa si a luat-o si s-au dus pe o alta banca.
Problema e ca mie imi place de unul dintre prieteni lui.si din cauza prietenei sale care i-a spus ca mie imi place de baiatul ala.de cate ori are okazia face misto pe chestia asta
Asa si dupa cateva minute ma cheama la ei pe banca. m-am dus si mi-a zis ca tipu ala vrea sa vina pe strada (cred ca ei l-au chemat). si sa nu plec in casa.
Peste cateva minute a venit. S-a dus s-au salutat ca intre baieti. apoi a venit pe banca unde eu eram cu fetele(cred ca ei l-au trimis). nu s-a asezat pe banca si a stat in picioare vreo 2 min si se uita la mine.
Si apoi ei de pe banca (prietena mea si iubitul ei) au inceput sa strige ca de ce nu se aseaza el langa mine.ca de ce nu vb amandoi.ca ne potrivim.asa pur si simplu in gura mare! (deci in momentul ala imi venea sa intru in pamant de rusine). el nu a zis nimic.
Dupa cateva momente. m-a sunat maicamea sa ma duc acasa.si eu am intrebat-o daca vn ca mine (stam aproape una de cealalalta). ea a zis ca ma ajunge din urma.
Pe drum am inceput sa ma cert ca ea de ce a facut asta.si ea a zis ca dupa ce am plecat. baiatul a intrebat unde sunt (nu m-a vazut cand am plecat). si dupa ce i-a zis ca am plecat acasa a zis :ce pakat! ma rog asta mi-a zis ea
Ea a zis ca de ce nu am mai stat ca poate vroia sa imi zica ceva.
Da...deci asta e cam toata povestea si nu stiu ce sa fac.sa mai ies diseara pe strada? nu as putea sa dau ochi cu el.si sigur va veni iar!

Răspuns Câştigător
| GlobaL a răspuns:

Buna.nu cred ca atitudinea prietenei tale trebuie luata ca rautacioasa.sunt sigur ca daca te lua de mana sa mergi la baiatul de care ati place pe banca nu ai vrut.ea prin atitudinea ei te-a luat fortat.eu zic sa te antalnesti cu tipul de care ati place si sa rezolvati problema an particular.succes.funda?winking

3 răspunsuri:
| zuziOoO a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te ducii afara,daca ai curajul intreaba-l ce simte el pentru tine,si daca ti-e rusine sigurr te va intreba el ceva,si daca o face raspundei cu calm,nu te panica,e baiatul care-ti place,si daca nu face el primul pas fa-l tu,asta imi iaminteste de o chestie pe care am facut-o eu,stau in curte cu verii mei,care o multi prieteni,intr-o zi trebuia sa merg la scoala,si erau totii adunatii in curta,printre care si baiatul pe care il plac, am iesit cu curaj din casa, iar el m-a intrebat ce fac? si eu m-am panicat si am plecat fara sa-i raspund cryingsa nu faci asata niciodata!

| LovelyBitch a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te duci, sa dai ochii cu el si sa nu fii timida, stai dreapta si totul a fi bine.actioneaza ca si cum nimica nu s-ar fi intamplat, o sa vezi ca totul va fi bine

| alexutza_8740 a răspuns:

Du-te afara cu curaj si intraba-l daca te place. Poate cine stie pe viitor se poate sa fiti un cuplu.