| PuяpℓeMusic a întrebat:

Deci, am stat acasa marti, miercuri, joi[am avut scutire] si azi urma sa ma duc la scoala.Si imi era cam greu sa ma duc dupa atata timp de stat acasa[mai ales ca azi e vineri].
M-am intalnit cu niste prietene pe drum si am fost prin mall, etc. Apoi ele s-au dus la scoala.Eu, pur si simplu n-am putut sa ma duc.Parca ma tinea ceva.Stiu ca parea aiurea, dar asa simteam.Si m-am intors acasa, i-am zis lu` tata ca am stat doar la prima ora [pentru ca aveam lucrare] si dupa m-am intors acasa.straight face
Nici macar la lucrare nu m-am dus.Si nu pentru ca nu invatasem, chiar stiam sa fac exercitiile alea.

Voua vi s-a intamplat vreodata asa?[si sa nu incepeti sa ma luati la mistostraight face]

Răspuns Câştigător
| Ella_6365 a răspuns:

Doamne bine ca nu sunt singura laughing doar ca eu am lungit-o rau de tot. Prima data am zis ca doar stau acasa o zi. Si eu de obicei cand chiulesc ma invat acasa sau prin oras, si tot chiulesc dupa aia. In acea seara am zis ca ma duc! De dimineata aveam un somn pe mine... laughing) asa ca nici in ziua aia nu m-am dus. Tot asa timp de o saptamana. Dupa aia m-a dus tatal meu la scoala cu masina, pentru ca trebuia sa plece undeva si a zis sa ma duca cu masina pana acolo. Da cand a intrat cu masina in curtea scolii, am avut acel sentiment pe care l-ai avut si tu. Ceva parca imi zicea "intoarce-te" laughing asa ca dupa ce a plecat tatal meu, am plecat si eu. Tot asa timp de 3 saptamani! Nu e nimic ce o scutire nu poate rezolva laughing

5 răspunsuri:
| gabryel a răspuns:

Am patit si eu asa mai ales anul trecut cand eram in clasa a 10 a, acum mai rar patesc asa, dar nu imi place sa o mint pe mama cu astfel de scuze chiar daca le folosesc aproape zilnic, ai grija chiulu provoaca dependenta, daca mai continui ceva timp asa nu vei mai putea sa mai mergi la scoala eu anul trecut nu am fost o luna din cauza chiulului. Succes.

| kaya a răspuns:

Da mi s-a intamplat si ca sa nu imi fie urat si sa ma acomodez din nou imi sunam colegele sa ne intanlim si sa mergem impreuna la scoala, daca era frumos afara plecam de acasa cu o ora inainte de a incepe cursurile si mergeam pe jos pana la scoala. Daca ai cateva colege cu care te intelegi sau una poti incerca si o sa vezi ca da roade nu ai sa mai simti starea aia.happyPoti vorbi cu ele in weekend si puneti-va de acord sa va intanliti luni, bafta.

| kaya a răspuns:

A si nu mai incepe cu DECI happy trebuie sa mergi la scoala big grin

| Unique_8782 a răspuns:

Da si mie mi s`a intamplat de multe ori prin cls a8a... cand aveam probleme cu chiulu` laughing acum m`am lasat laughing... sfatu` meu du-te la scoala, "greu" o sa-ti fie prima zi dupa tongue.

app: chiulu` nu e bun deloc [-x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah eu nu am mai fost la ora de logica de 3 saptamani si profa cand ma vede imi zice ca ma asculta cand ma prinde la ora si decat un 2 mai bine o absenta si cand se aduna mai nulte vine tata vb cu profa si nu mai am nici o absenta nu ma mai asculta si vad si cate un 10 in catalog la logica app cred ca o satisface bine tata