| catagame a întrebat:

Deci asa ceva este de ne crezut am la toate materiile note mari (saptamana asta am luat 9 la fizica 10+ la info singurul din clasa 8 la tehnologie 9 la romana 6 la istorie si 7 la o materie optionala si 8 la franceza 9 la engleza) bine dar la mate K.O is bata la geometrie am asa 6, 6,6,6,8,5,4 si in teza 3. Este vreo rusine daca am doar la mate note mici?

Răspuns Câştigător
| Ondras123 a răspuns:

Nu este rusine! Pentru ca nu tuturor le place matematica (sau sa aiba note bune la aceasta) dar ar trebui sa te sradui un pic ca nota la mate conteaza in examene. Ca doara daca tie nu-ti place matematica sau nu esti bun la asta nu trebuie sa te faci ceva pe baza ei. Tu trebuie sa excelezi la ceva ce-ti place! De exemplu eu nu-s bun la fizica si pereti par mai interesanti in ore, dar in schimb is mai bun la romana si am luat 93 de puncte la olimpiada judeteana cel mai bun din scoala (nu este cel mai mare punctaj din Romania dar eu sunt multumit )! Nu uita, trebuie si un pic sa te straduiesti!

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Matematica e cea mai grea materie, multi nu inteleg. Ce care se prind greu, inteleg la urma cand vin alte exercitii cu alte formule si asa tot ramai in urma.

| Ichnat a răspuns:

Nu trebuie sa fi excelent in toate! happy