| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu am un a52 5g 2021 si sunt la telekom cu cartela de reincarcare si nu primesc ro alert niciodata si parintii la Orange cu abonament primesc, inainte cand aveam Orange primeam si eu acum nimic, ce pot sa fac?

1 răspuns:
| Flar3 a răspuns:

Vanzarea pe piata a telefoanelor fara functia RO-Alert e interzisa din cate stiu eu. Intri in setari, dai pe lupa de sus, scrii RO-Alert, iti apare RO-Alert: Exercise alert, apesi pe el si Allow alerts. Daca nu functioneaza, te muti inapoi la Orange, sau te duci sa verifici cartela la Telekom. Funda? P.S Am acelasi telefon ca al tau! laughing