| wonderfully a întrebat:

Deci...salutare.Tocmai am suferit o despartire;(il iubeam enorm.Am nevoie de cele mai triste statusuri.Va rog! Acum!;(

5 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Zambetul e ca stergatorul de parbriz, te ajuta sa vezi drumul dar nu opreste ploaia.

| Biiiiiia a răspuns:

Buna.
Imi pare rau pentru tine, stiu cum e, si eu am suferit din dragoste oh go on.

Uneori, când asculţi o melodie tristă şi priveşti în jurul tău, îţi imaginezi întreg videoclipul...

Degeaba exişti daca nimeni nu ştie nimic de tine.

Voi lăsa în spate tot, absolut tot, ce-a putut iubi sufletul ăsta idiot! oh go on

Erai pe primul loc, niciodată să nu uiţi! Că pentru tine am renunţat la multe şi la mulţi!; o3

Pentru mine sunt nişte amintiri, care veşnic o să doară. pentru tine e o simplă poveste de seară!

Închid uşa, sting lumina, trag oblonul şi încui. Magazinul meu de vise nu mai vinde nimănui!

Şi spunem că iubirea-i un copil fiindcă în alegere mereu se păcăleşte!

Il văd, nu-i mai zâmbesc, l-am pierdut deşi il iubesc!

Calcă-ti pe orgoliu şi răspunde-mi la întrebare: • Dacă te-aş călca şi eu pe inima. ce zici, doare?

Nu mintea mea, ci inima e proastă.Aş vrea să dau delete la amintiri, delete da' nu gasesc tasta.

Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată, nu se naşte a-2-a oară! ♥

Am rămas marcată, am ajuns să cred că nu te voi uita niciodată:-

| Kafeeaua a răspuns:

,,,uita`te in urma ta,,,vezi ce ai lasat?,,,un suflet trist,,,parca m`am ratacit,,,nu mai stiu ce`i cu mine,,,te vreau pe tine,,,dar tu pleci ca prostu si nici nu te uiti in spate sa vezi ce`ai pierdut,,,

Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru nu o opresti . Crezand ca vine inapoi.

Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: • Daca te-as calca si eu pe inima . ce zici,doare ?

Daca iti zambesc asta nu inseamna ca te iert!

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa,Scuza`ma dar copilul asta n`are timp de o relatsie serioasa

Am un caracter puternic, imi place sa fiu EU, sa nu arat tristetea din sufletul meu!

Incearca sa zambesti fato,urmeaza'mi sfatul!E cazul sa fi fericita,toate trec,o sa vina altu` !

Cand altii se bucura ca am renuntat,dau din cap, zambeste, si trec pe linia de start!

Nu mintea mea, ci inima e proasta; Ash vrea sa dau delete la amintiri , delete da' nu gasesc tasta;

Dar nu ma intorc la tine pentru ca m-ai facut sa sufar si acum e randul tau sa plangi dupa mine !

Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine !

E genul de fata care te vrea, dar n-are nevoie de tine, Nu-ti poti da seama, E ceva special la ea!

a fost bine si cu el, dar vei vedea ca fara el e mai bine.

Desi o sa`mi fie dor,de data asta o sa pun orgoliul in fata sentimentelor

Accepta`te pe tine fara masca,Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca,Fiecare trebuie sa invetze sa zambeasca!

Probabil că ai să plângi, Dar ştiu prea bine, Că plângi doar din orgoliu pentru tine

Acum cauţi melodii care să'ţi amintească de noi, Îţi pare rău, şi mie, da nu te mai vreau înapoi.

E greu cand iti repeti in gand"capu sus tre sa zambesti" Si subconstientul iti dicteaza "cand plangi sa nu te mai opresti

Trebuie să fii tare , Să demonstrezi că poţi, Să fii în centrul atenţiei şi mai presus de toţi

O sa reusesc,voi avea tot ce'mi doresc,Nu conteaza pretul pe care tre' sa'l platesc,Cu sustinere,sau fara sustinere,Pe mine o sa ma gasesti dupa linia de sosire

Ei cred ca pot sa ma vada plangand,dar eu stiu sa rad cand imi vine sa plang

Femeile ca noi au puterea sa obtina totul,fericirea sa curga,fraierii sa planga

Poate ca o alta EA i se va parea mai minunata pentru ca orgoliul meu nu iarta.

sunt o copila tare, nu las ca orgoliul meu sa fie calcat in picoare, de un oarecare!

Si nu-mi cere explicatii ca oricum n-ai intelege Sunt momente peste care trec si le neg Si de ce tot nu pot sterge prezentul dar incerc Sa uit ganduri,inghit in sec vorbele spuse din orgoliu

Ambitia te ajuta, Dar orgoliul te distruge Inima ti-o frange Durerea tot vei duce,dar pentru asta e prietenia>

Acum e randul meu;xsa ma distrez;xsa fac ce vreau:*sa las grijile acasa:*de azi nimic nu`mi mai pasa>>;x;"

t vad.t aud.da lasa.mai bine.fara tine.nu imi mai pasa:*

"totul;xparea pierdut> Suflete istetsee Fetse supilathe Vise'nlaturathe!;x

Sa inchid ochii sa nu stiu Ce am fost si nici cine sunt Sa cred ca pentru o noapte suntem noi singuri pe Pamant

Ai vrea?Ai mai gusta?O crezi inca a tha?Ejti 0 in fata ei.Akm e a altuia

Si toti smecherii cu bani langa ea,, Devin niste prosti cu bani,de fapt fara bani,,, E ilegala ,are antrenament, e letala,, Femeia e talent iti face testament, ,,"

E genu de fata care te face de bani,,, Si merge mai departe si face si altii de bani. Pana si pe tovarasa ta a fermecato. Se misca atat de bine de zici ca ai inventato.

"Spune ca vrei ,spune ca ai nevoie,,,,,,,,, Eu spun ca vrei,eu spun ca ai nevoie

Cateodata ne grabim```` Cateodata cadem```` s asteptam s ne ridicam,,,,,,,,,,,,```````

Esti incredibila Cum te joci cu mintea mea:*:* Irezistibila:X:X M'as juca si eu cu'a ta Esti disponibila*:*::* Sper sa fii a nimanuiX:X::X"

Si zici ca'ti place'asa:*:* Sa m'ademenesti usorX::X Tu esti ispita mea:` Sa te'ating ma simt dator>< Nu mai sunt fata ce ieri plangea, Zambesc si gata de azo sunt alta` Eu sunt femeia din viata ta>

Stiu ca nu te mai am si'mi pare bine... mai bine ma impac cu ideea deqt cu tine

Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul "lipsa de sentimente"

Fii atent sa vezi qum doare qnd ai sa ma vezi nepasatoar

Si... nu mai spune ca ma iubesti... azi nu mai cred in povesti

N'am crezut ca e normal sa ajungem si noi CANVA la final

Nu vei stii niciodata ce s'a intamplat, daca te'am uitat sau doar ma prefac

Am acel ceva. sunt genu' de fata care te vrea... da' n'are nevoie de tine

Nu sunt perfecta! am o gramada de defecte... da' n'am obligat pe nimeni sa ma accepte

Ne'am pierdut prea mult p piese lente... eu am glumit cu tine si u ai pus sentimente

Regreti? iti pare rau? mie deloc. viata e in fata. stii, eu ink mai pot!

De ce sa plang? suflete si zambete stiu si eu sa frang

Mii de voci in kpul meu imi spun "hey... incearca sa te aduni" si'mi promit din nou ca nu mai cred in promisiuni

Nu poti forta o fata sa te placa! nu esti bine venit? PLEACA!

Nu folosi quvinte fara rost, ca e un prost, ca pentru el ti'ai pus viata contra cost... e doar un fost

Nu am crezut niciodata in filme, cele mai mari pretentii le am d la mine

Orice fata care se respecta... ii da draqu p toti

Ai vrut sa vezi qum e cu alta? acum le ai p toate si daca stau sa ma
gandesc, nu'i deloc o drama... scuza'ma ca te intreb da' qum te cheama?

Pot sa iubesc cu pasiune, un fapt banal, pot sa urasc din mandrie, mi se pare egal

Dupa fostu' vine altu' aceleasi gesturi si cuvinte tot ca inainte il crezi, apoi iti dai seama ca minte, si'n final e o alta poveste, acelasi scenariu da' alte fetze...

u... faci parte din trecut! acum imi doresc mai mult

tu pentru mine ai fost doar un moft, eu mi'am demonstrat ca daca vreau cu adevart, pot.

cuminte? timida? aparentele inseala! inainte sa ma descrii. vezi sa nu faci vreo greseala

N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mnee`! K nuu` p0tsi s` respiri, atunci cand e0 nuu` snt langa tnee`!

M`am schimbat sh p0t visa acum ! Nuu` mai vreauu` s` cer, v0i 0btsinee` 0riqm !

Sh nuu`mi pasa d nimic! Imi traiesk viatsa dup` bunul meu plak

Nuu` mai visa frum0s, realitatea este rece

De atata barfa m`am int0xicat, dar s` stii` ca 0muu` nebarfit e 0m ratat

Lupta ptr cne t iubestee`, baga`tsi pla`n cne`tsi greseste`!

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

.Oricine are dreptul sa fie prost , dar unii abuzeaza de acest privilegiu` ! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc ;X

•De obicei,ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit ;]

.Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

Cand ai bani t0tSi` sunt
"to family".

Aud vorbe parsive despre Mine . Si continua barfa ! Da` cand ajunge la Mine barfa ;-x Isi cere skuze t_a_r_f_a.=]

x . [[`tsi-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`! .
Acum`ejti mai de cacaTh`. ! winking
. ce s`a intampLat`? surprise
tsi-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimath`! ]]

Fara sa vreau,realizez cum imaginea ta,clara odata...Devine transparenta.
-Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut ...
-Da,e adevarat.Te-am vrut mult de tot,dar acum nu te mai vreau.
-Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
-Nu-ntelegi, nu este bine , Sa te joci acum cu mine ! Nu stiu cum sa iti explic , Ca vorbele tale nu ma ating . :]

Stii.N`o sa uit nimic, n-o sa uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !

Nu stiu ce respecti tu,eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îsi dau "Refresh" la caracter .

Maa suPer piSh pe tinee` Adu`Ti amiNte ca si tuu` ai facut`0 când am avUt suPer nev0ee` de tinee

Am un zambet fals, pe care toata lumea`l crede . O fac doar sa-i arat fraierului ce pierde !

FuNdiSSa?puppy dog eyes?

| SuneteDeChitara a răspuns:

Te iubesc e un cuvant mult prea greu, pentru. cineva care nu stie ce e iubirea.
IATA E GREA CAND NU POTI AVEA CEEA CE-TI DORESTI. CA ORICE FATA TE-AI INDRAGOSTIT DE UN BAIAT CARE NU TE PRETUIA. TE-A VRUT DOAR PENTRU O SEKUNDA, APOI A plecAT, DE TINE A UITAT. A UITAT KA L-AI IUBIT, CA AI TINUT LA EL, DAR EL NU STIE; EI BAIETII NU STIU CE INSEAMNA ASTA, EI DOAR VOR SA PROFITE DE O FATA FRUMOASA. ASA SUNT EI, VIN SI APOI PLEAKA LASAND PE FATA NOASTRA CU O AMINTIRE URATA; DAR MAKAR PE BUZE CU O AMINTIRE placutA!
Imi pare rau ca se stinge tot ce e frumos.imi pare rau ca se uita tot ce intre noi a fost.
M-ai facut sa sufar o data, m-ai facut sa sufar de doua ori.Hai spune. Iti place sa ma vezi cum plang? Ti-am demonstrat ca tin la tine de atatea oriwinking
am pierdut tot pentru ca am crezut in vise; am pierdut tot pentru ca am crezut in tine; am pierdut tot pentru ca ai ras de mine; chiar daca mi-ai spus vorbe false eu tot TE IUBESC si nu se va schimba asta!
de ce intotdeauna ma paraseste cel la care tin si-l iubesc; de ce l-am sarutat si a treia zi a zis ca nu mai vrea prieteni mea; de ce fac baietii fetele sa sufere din dragoste. de ce se termina cand crezi ca va tine o luna, un an,. dureaza abia 3 zile;.
Sunt un inger fara aripi; si stii de ce: pentru ca tu nu ma mai iubesti. sad
Si pana nu ma vei iubii cu adevarat nu voi mai putea zbura
si mergand prin ploaie mi-am amintit de tine.ce bine ar fi daca ai fi cu mine

AM INVataT MULTE LUCRURI!
Am invatat ca poate, pentru lume, tu esti numai o persoana, dar pentru anumite persoane, tu esti lumea toata!
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca…tot ce poti face este sa fi o persoana iubita, restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie...altora s`ar putea sa nu le pese.
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi.
Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil sa si-l petreaca pe al lui cu mine.
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci PE CINE ai in viata.
Am invatat ca poate Dumnezeu doreste ca tu sa cunosti multe persoane rele inainte de a cunoaste persoana cea buna, in scopul de a fi recunoscator cand, in sfarsit o vei cunoaste.
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faca…ci cu ceea ce poti sa faci tu.
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor.ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a-i ajuta.
Am invatat ca sunt oameni care te iubesc, dar nu stiu s-o arate
Am invatat ca oricum ai taia. orice lucru are doua fete.
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde...caci s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi
Am invatat ca poti continua inca mult timp. dupa ce ai spus: "NU MAI POT!"
Am invatat ca ocaziile sunt facute ca sa profiti de ele niciodata nu vei primi aceeasi sansa de mai multe ori, cel putin nu va mai fi la fel ca prima data
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie si unde trebuie, indiferent de consecintze.
Am invatat ca pentru a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi, iar pentru a-l pastra insa, pe amandoi.
Am invatat sa visez.dar in acelasi timp am invatat sa-mi tzin ochii deschisi caci realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu.dar o accept asa cum e.
Am invatat ca un adevarat prieten este cel care iti tine mana si iti atinge inima
Am invatat ca atunci cand sunt suparat, am dreptul sa fiu suparat, dar nu am dreptul sa fiu si rau.
Am invatat ca multi dintre cei ce esueaza in viata, sunt persoane care nu au realizat cat de aproape au fost de success in momentul cand au renuntat.
Am invatat ca poti intotdeauna sa alegi intre "a risca" si "a nu risca", dar daca alegi sa nu risti, nu vei stii niciodata ca puteai sa castigi daca ai fi riscat iar daca ai riscat si ai castigat, pastreaza cu grija aceea clipa
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta.iar acest lucru este valabil si pentru iubirea adevarata.
Am invazat sa nu plang pentru ca ceva s-a terminat, ci sa zambesc pentru ca acesta s-a intamplat
Am invatat ca daca doi oameni se cearta, nu inseamna ca nu se iubesc.
Am invazat sa nu alerg prea mult spre ceva, lucrurile cele mai bune se inatmpla atunci cand le astepti cel mai putin
Am invatat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc, ci nu faptele sale
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten. oricum te va rani din cand in cand.iar tu trebuie sa-l iertzi pentru asta!
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii.cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi.
Am invatat ca nimeni nu merita lacrimile tale, si acela care le merita, sigur nu te va face sa plangi
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, lumea nu se va opri pentru durerea ta.
Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru, si pot vedea ceva cu totul si cu totul diferit.
Am invatat ca nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea dar ca esti responsabil pentru ceea ce devii!
Am invatat ca cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa ea si sa stii ca nu va fi niciodata a ta.
Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult, iti sunt luati prea repede.
Am invatat sa iubesc, ca sa pot fi iubit.
Am invatat ca o persoana care este draguta cu tine, dar se poarta urat cu chelnerul, NU este o persoana draguta (foarte important.fi foarte atent la asta.nu exista exceptzii!)
Am invazat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore de catre oamenii care nici nu te cunosc.
Am invazat ca exista tot timpul o perosana care sa ma critice, dar continui sa am incredere, fiind atent in cine voi putea avea incredere de doua ori
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om, nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul.
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva, trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uiti inapoi, fara sa ceri aprobarea celor din jur.
Am invatat ca pentru a te descurca iti e de folos farmecul circa 15 min, dupa aceea insa ar fi bine sa stii ceva
Am invaztat ca indiferent de consecinte, cei care sunt cinstiti cu ei insisi, ajung mai departe in viata.
Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile.
Am invatat ca chiar si atunci cand crezi ca nu mai ai nimic de dat, cand te striga un prieten vei gasi puterea de a-l ajuta.
Am invatat sa inving lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare...
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima.
Am invatat ca increderea se castiga…
Am invatat sa accept.
Am invatat ca opusul dragostei nu este ura…ci indiferenta!
Am invatat sa traiesc.
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altii din tot sufletul, primesti inzecit inapoi.
Am invatat ca nu trebuie niciodata sa incetezi sa zambesti, chiar si atunci cand esti trist, pentru ca tu nu stii cine s-ar putea indragostii de zambetul tau…
Am invazat ca tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Am invatat ca scrisul, ca si vorbitul, pot linisti durerile sufletesti…
O viata intreaga invetzi ca sa ajungi ceva, si cand crezi ca ai terminat, iar trebuie sa invetzi. Si daca mereu invetzi, cand te opresti, tot nimic nu esti. Si atunci iti aduci aminte ca ai uitat sa fi copil! De ce? FIINDCA Invata-l!
CAM ASTEA AR FIhappy SPER SA_TI PLACA!

| SuneteDeChitara a răspuns:

Nu_ti condamna toti prietenii doar pentru. ca unul te_a tradat
Nu uraste toti trandafiri doar pentru ca te_ai intepat intru_nul