| PurpleAngel a întrebat:

Deci, sunt fata si am 1.70 inaltime.Sunt prea inalta?sadSau e bine asa?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eşti la o înălţime normală.
Fetele se opresc din creştere la 16-17 ani în comparaţie cu băieţii care se opresc din dezvoltare tocmai la vârsta de 21 de ani.
Eu am 173 cm şi port şi tocuri de 10 şi îţi poţi da seama cât de înaltă sunt şi nu mă simt complexată de acest lucru.
Acceptă-te aşa cum eşti şi toată lumea este fericită, nu se va lega nimeni de tine, să te atace sau să-ţi aducă "jigniri" privind înălţimea (şi dacă se întâmplă nu iei în seamă, fii fată deşteaptă).
Pa, pa.

20 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E foarte bine. Pentru mine 1, 70 e inaltimea ideala avuta de partenera mea. Consider ca e o inaltime potrivita pentru ca si eu am tot 1, 70 si nu as vrea sa fie mari diferente aici. De obicei inaltimea preferata la fete ar fi 1. 70-1, 75 si la baieti 1. 75- 1, 80.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Esti cam medie de inaltime!

| JustMe a răspuns:

Nu, esti numa bine

| madalicious a răspuns:

1. 70 la 15 ani e numai bine! Pana la 18 ani o sa mai cresti, stai lin. tongue

Sincer, nu esti nici prea inalta nici prea scunda esti potrivita, dar cum au spus si ceilalti... O sa fie cam greu sa gasesti un iubit pe masura ce cresti.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

E bine. fetele înalte sunt sexy. Evită tocurile, sau daca îţi plac la nebunie atuci poarta tocuri mai mici. În plus 1, 70 nici nu e foarte înalt, e numai bine

| marrr a răspuns:

Pai si eu am 1. 70, sunt tot fata si mai am si 12 ani si ma simt foarte bine asa, desi baietii sunt cam scunzi si inalti gasesc rarlaughing). Insa e un avantaj sa fii mai inalta; nu te uiti niciodata de "jos" la alta fata, asa ca te simti mai mandrahappy

| Ana a răspuns:

Esti bine asa.

| Marii a răspuns:

Eu am 15 ani si 1. 72 si n-am nicio problema. Nu-ti face griji cu inaltimea ca esti foarte bine. happy

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Ce n-as da sa fiu asa de inalta! love struck

| pepe a răspuns:

Nu eşti prea înaltă, dar dacă o să mai creşti o să-ţi fie greu să-ţi găseşti un prieten mai înalt ca tine.

| PurpleAngel explică:

Nu o sa mai cresc. cel putin nu am mai crescut de 1 an (am 15 ani)laughing

| andreii2 a răspuns:

Esti perfecta.Vei mai creste cel mult 5 cm

| alexandra_6462 a răspuns:

Sunteti nebuni cu toti, am 17 ani si 1, 70 si ma simt ca o paluga fetele micute arata a fete palugile arata naspa deci daca ti-ai dori sa devi model e perfecta inaltimea ta dar in general e cel mai urat si naspa lucru

| dydo a răspuns:

E binetongue

| Ego a răspuns:

Eu am 1. 73.laughing
si sunt fata.asa ca-.no problem:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E super ok asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani si am 1.75.nu te speria! multe fete ar vrea sa fie inalte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani si am 1. 75.

Nu te speria! multe fete ar vrea sa fie inalte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea fetelor isi doresc o asemenea inaltime.eu am 18 ani si 1.70 si ma simt fb asa.fii bucuroasa si bucura-te de avantajele pe care ti le ofera inaltimea asta.te-am pupat

| anonimka a răspuns:

Am1.69 si nu imi ajunge curaj niciodata ca sa incerc sa port tocuri,,insa le adorr cind ma incalt mi se pare ca sparg tavanu,,,cind le vad pe acele fete josute pe de o parte le invidiez,, deci si eu tot as vrea sa fiu mai joasa,,,, macar 1.60