| Alexalina a întrebat:

Deci vreau răspunsuri cât mai repede! La prietena mea îi place de un băiat și știu ca și lui îi place de ea! Toata Clasa știe prenumele lui dar nu și numele. Ea nu mă lasă să merg sa vorbesc cu el sau măcar la le spun la copii din clasa de el. Nu mă lasa.! :* va rog sa mă ajutați cum sa îi fac un cuplu
Știu ca ei doi se iubesc mult și e mai bine sa îi las pe ai sa își exprime sentimentele dar nu pot pentru ca ei sunt timizi și dacă nu o sa îi cupleze cineva lor o sa le fie prea rușine sa vorbească unul cu altul. Menționez e cu un am mai mare ca noi! Va rog aștept răspunsuri repede!! Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Da' in ce limba ai scris?

| SkyPilot a răspuns:

Mergeti pe afara in trei si faciliteaza-le discutia. cand lucrurile incep sa mearga itre ei, tu dispari.
Sau ai putea sa mergi tu sa vorbesti cu el, sa ii spui ca tu crezi ca lui ii place fata si ca si ei ii place de el, si spune-i sa vorbeasca cu ea.

| Kyılε a răspuns:

De iubit n'ai cum sa iubesti la varste atat de fragede ( varstele de fata ), nu cred eu ca sunt la liceu sau porcarii de astea fiindca alt caracter ai la liceu.
Ce vreau eu sa spun e ca astea-s copilarii de-a 6-a. Sa se puna fata in fata, de preferat sa fie lasati singuri si sa inceapa unu conversatia, nu sa se uite unul la altul ca doi muti.

| Ungureanu90 a răspuns:

Spune-i băiatului să facă el primul pas și să nu mai fie atât de timid, presupun că sunteți încă la școală și iubirile din copilărie nu sunt iubiri reale, de durată, datorită vârstei și caracterului.
De obicei băiatul trebuie să interacționeze primul și să afle dacă fata răspunde d.p.d.v sentimental.
Multă baftă!