| Miri5015 a întrebat:

Deci vreau sa ma lămuresc cu ceva eu cam pe la 12 13 ani eram foarte iritata la zona intima și mi-am luat un șervețel și mam scărpinat și supa câteva secunde vad ca îmi ieșea sânge de la sona intima eu apăsat foarte tare când ma scărpinat și vreau sa știu dacă asta a dus la dezvirginare sau încă sunt vreau sa ma lămuresc rapidd

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pe la 12-13 ani se intampla asta, iar acum cati ani ai? de parca a trecut o vesnicie!
nu, nu te-ai dez*virginat doar pentru ca te-ai scarpinat in zona intima, iar acel sange pe care l-ai vazut apoi pe servetel, era probabil de la menstruatiewinking

ps: intrebarea nu este pusa in categoria potrivita!

| Violleta2022 a răspuns:

Invata sa te speli cu apa si sapun, ca servetele umede sunt pentru maini, niciodata pentru pasarica, fiindca produc iritatie.
Cat despre scarpinat, nu aveai cum sa te dezvirginezi, asta fiind imposibil, mai ales cu niste servetele.
Discuta cu mama ta ce inseamna dezvirginare si cum s eproduce aia, ca baiatul degetului in vagin sau stresul cu servetele umede, nu poate sa dezvirgineze pe nimeni, dar iti poate produce infectii vulvare sau vaginale urate.

| dullcat a răspuns:

Dezvirginarea se intampla cand faci sex, nu cand te scarpini cu un servetel la exterior pana cand sangerezi.In astfel de cazuri e ok sa speli zona cu apa calduta plus sapun intim si sa folosesti ulterior o crema calmanta, nu sa te scarpini, pentru ca iti afectezi negativ pielea care si asa e sensibila acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. Ca sa se producă dezvirginarea, trebuie sa se producă intromisiunea.
Probabil ți-ai cauzat o rana interna scarpinandu-te mai tare.