| LauncherS a întrebat:

Deci vreau sa stiu ce face un programator it, am inteles ca daca vrei sa devii programator trebuie sa mergi la matematica informatica intensiv informatica.Este neaparat sa mergi la intensiv informatica? As vrea sa mai stiu cam cat este de greu si cu ce salariu incepi, si la cat ajungi.Am inteles ca trebuie sa creezi coduri in programe,cum ma pot pregati din timp, si cat este de greu?

3 răspunsuri:
| Pumpkin a răspuns:

La mate-info simplu se fac mai putine ore de informatica, jumatate din orele care se fac la intensiv.Si bacu' se da la fel pentru amandoua profilurile.Asa ca daca vrei sa mergi mai departe cu informatica ar fi mai bine sa mergi la intensiv, e mai avantajos.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Salut, da trebuie sa mergi la intensiv deoarece acolo inveti multa informatica: In clasa 9 la intensiv ai 4 ore de info pe cand la simplu ai numai o ora de info pe saptamana

| lauraroxi a răspuns:

Bine inteles ca trebuie sa mergi la matematica-informatica intensiv!
Doar asa poti invata info, si ca sa inveti ai nevoie de multa munca! Daca inveti din prima si daca intelegi nu-i asa greu!