| zone3 a întrebat:

La matematica informatica- intensiv informatica e greu?

12 răspunsuri:
| xBlackPearlX a răspuns:

Daca stai sa te gandesti, e greu peste tot. Daca tie iti place matematica si informatica, te poti duce acolo. Daca nu crezi ca vei face fata acolo, nu te mai duce la intensiv informatica, ci doar la mate-info simplu. succes happy

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Nu poti sa inveti la informatica, pentru ca n.ai ce. Daca ai informatica in sange bine, daca nu nuthinking

| Ramo137 a răspuns:

E foarte greu, mai ales informatica. sad e chineza

suntserios
| suntserios a răspuns:

La informatica nu prea poti sa inveti. tocesti. Ori o faci din placere si e usor ori nu o mai faci.

| OnuOnulică a răspuns:

Mai greu e matematica decat informatica...

| Exilee a răspuns (pentru OnuOnulică):

Matematica este la acelasi nivel de dificultate ca si la stiinte ale naturii, m1 simplu sau m1 bilingv. Te asigur eu ca informatic este cu mult mai grea decat matematica. Cel putin, din punctul meu de vedere.

Cat despre cea care a pus intrebarea, nu te descuraja sa alegi acest profil. Vei avea 4 ore de mate si 4 ore de info. Informatica evident se face de la nivelul cwl mai elementar, iar abia apoi intrati in probleme. Oricum este minunat profilul.

| VanHelsinG007 a răspuns:

Da e greu.mai ales daca e si intensiv

| maddy673 a răspuns:

Da e foarte greu...si matematica si informatica. te pup happy

| ILFenomenoo a răspuns:

Si eu sunt pe mate-info, si din toata clasa nu stiu daca o sa continue mai mult de 3 din 31 cu facultate pe mate sau info...e greu, trebuie sa inveti mult, altfel o sa ai note mici si nu o sa pricepi nimic...

| CC95 a răspuns:

Buna! E greu daca nu iti place ceea ce faci.
Daca vrei sa faci aceasta alegere doar pentru ca ai o medie mare si vrei sa intri la cea mai buna clasa, nu merita, te vei chinui tot liceul, crede-ma. Daca iti place matematica, sau iti plac stiintele exacte in general, aceasta este o alegere buna. Oricum, eu te sfatuiesc sa faci ceea ce iti place, sa nu regreti apoi.

| annamariaannamaria a răspuns:

E foarte greu ..eu am facut aceasta proasta alegere si m-am chinuit destul tot liceul cu informatica si la final am optat pentru o facultate care nu are nici o legatura cu informatica.