| valexandra a întrebat:

Desene de oracol, jurnal ceva?

2 răspunsuri:
| adry2001 a răspuns:

Eu nu am poze dar iti pot spune ce au desenat/scris alte fete in oracolul meu:
Poezie: Mergand dupa musetel am gasit un biletel, si pe biletel scris: Prieteno nu ma uita. Nu ma uita e nume de floare, nu ma uita se scrie-n scrisoare, nu ma uita se-aude mereu deci nu ma uita iti spun si eu.
Uite altceva, tot un fel de poezie(nu stiu cum se numeste):
Tokio
Este
Insula
Unde
Barcile
Englezesti
Se
Ciocnesc
Si iasa pe verticala Te iubesc.
Uite inca o poezie, care eu o ador:
Fetele sunt crinii, Baietii trandafirii, Cand crinii infloresc, Trandafirii innebunesc.
Alta:
Luminile
Orasului
Vegheaza
Etern
Si iasa pe verticala LOVE.
Cam astea le stiu, si sincera sa fiu nu te sfatuiesc sa nu desenezi, pentru ca sunt mai pretioase aceste cuvinte decat un amarat de desen.

| emily27ro a răspuns:

Desenele pentru oracol sau jurnal se fac de mana, uite aici un link pentru cateva idei http://muzeuljucariilor.ro/......-amintiri/