| anonim_4396 a întrebat:

Despre ce as putea vorbi cu o prietena pe mess sau afara? Cateodata vorbim foarte mult dar in unele momente devine cam liniste.

Ce ar trebui sa fac, sa mentionez sau sa mai vorbesc despre ca sa nu se mai intample asta? big grin

1 răspuns:
| Asiryx a răspuns:

Ti se intampla asta pentru ca te concentrezi prea mult sa ai ce vorbi. Cel mai frumos/amuzant este sa spui ce iti trece prin cap, nu trebuie neaparat sa ii placa ei trebuie sa gaseste subiecte in comun. Pentru puncte bonus poti spune ceva ciudat care nu are deloc legatura de exemplu asa in tacere : Imi place nutella. Te vei alege cu rasete si cateva minute in plus de conversatie. Tine minte, nu trebuie sa tii tu conversatia trebuie doar sa colaborati aman2 in conversatie.