| Limonada_5771 a întrebat:

dau funda+vot la cel mai folositor raspuns.Am un prieten, suntem amici doar, si de multe ori vb pe mess, ma intreaba ce fac ma rog. vorbim pana la un moment dat cand nu mai avem ce vorbi, si apoi tacem amandoi.Despre ce sa'i vorbesc? Va rog sa imi spuneti ce as mai putea vorbi cu el in afara de "ce ai mai facut azi"sau "cum a fost la footbal"...multumesc.

Răspuns Câştigător
| Rioko a răspuns:

Eventual poti sa-i ceri ajutorul... asa o sa se simta si el mai bine ca ai incredere in el si poate o sa-ti ceara si el... poti folosi si faza cu "raman datoare" ca sa stie ca poate apela la tine daca e ceva :d

2 răspunsuri:
| PasareaNeagra a răspuns:

Intreba-l ce parere are despre diferite lucruri care iar fi si lui interesante, straduite sa nu il plictisesti lasaal sasi exprime si el parerea mai fa niste contrarii comentatii diferite chestii doar ca nu vorbi de sport ca in general baetii nu prefera sa vb cu o fata despre sport cum o fata vb despre haine si cred ca baetilor lii interesant sau de unghii si asa mai departe totul vine de la sine cateodata nu trebuie sa stai incordata, mai iesiti undeva impreuna la un suc la o plimbare la un film sa aveti ce discuta sa va apropiati intun fel o sa simti tu bazeazate pe intuitie si pe rabdare, succes.

| zozoleeh a răspuns:

Pai.intreaba`l de ceva care s`a intamplat in ziua aceea in care vorbesti cu el.intreabal ce parere are despre nu stiu ce sau nu stiu cine. ceva de genu`big grinsper ca te-am ajutat