| Rolly a întrebat:

am 14. ani, imi place de o fata. dar e o mica problemalaughing, nu am mai avut pana acum vreo prietena, si cred ca ea are prietentongue deci ce sa fac? eu cred ca nu ar trebui sa ma bag peste relatia altora, vorbesc cu ea, vorbim si pe mess dar nu i-am spus niciodata ca o plac. si maine e si 1 martielaughing ce cadou as putea sa ii fac? oricum, am uitat sa va mentionez, nu sunt un baiat "macho" cu fite in minehappy ea e inteligenta, draguta si fara fitetongue idei?

Răspuns Câştigător
| Muppet a răspuns:

Pai daca e intr-o relatie cele mai bune variante sunt : ori sa o astepti (relatia aia nu o sa tina la nesfarsit, mai ales la varsta voastra), ori sa incerci sa o cuceresti si asa il va lasa ea singura in favoarea ta (un bun inceput e cum ai zis un cadou de 1 martie, fetele iubesc cadourile love struck.) Ii poti lua un martisor mai deosebit, o floare, daca vrei ceva special i.ai un trandafir ca sigur o cuceresti asa.Inca o idee ar fi sa o inviti undeva, in oras de exemplu unde sa ii dai cadoul iar daca nu accepta dail pe loc. Sigur o va impresiona.

Succes!:*

5 răspunsuri:
| effect a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti mai deschis cu ea si sa vezi mai exact daca are prieten sau nu. Daca nu are poti incepe sa o cunosti mai bine, sa i pui mai multe intrebari sa vezi cum e ea ca om.Pentru inceput daca nu esti foarte apropiat de ea ai putea sa i daruiesti o floare, niste ghiocei, e ceva frumos si simplu si sigur va aprecia.Nu te grabi cu ea, ai rabdare si cucereste o frumos :-) bafta

| St3fY_3193 a răspuns:

Pai iai un martisor mai special ceva sub forma de inima ceva dar daca fata are prieten nu cred ca ar trebui sa te bagi peste pentru ca atunci daca u te bagi la randul tau o sa se bage si alti si o sa iti convina? eu cred ca nu deci mai ai rabdare dar nu stica un martisor mai special:Xbig grin Succes:X

| virus5381 a răspuns:

Mda... Semeni cu mine. Eu zic sa nu te bagi eu mi-am gasit o prietena din inatmplare rolling on the floor nu o vroiam eu era oarecum "dragoste la prima vedere" uite sfatul meu poate nu o sa iti placa dar noa asat este daca are prieten stai in pat noapte si dai cu capu de pereti plange fa ce vrei dar lasa-i ca nu ai nici o sansa la ea. Daca nu are prieten poti sa ii zici ca o simpatizei ceva dar prea multe nu poti daca nu a aratat ca te place pana acum nu prea ai sanse (mai ales daca vorbiti pe mess multe chestii personale). Sfatul meu pentru viata ta nu te grabi sa iti faci o prietena o sa vina la momentul potrivit chiar atunci cand te astepti mai putini nu fi atent la mioshtourile colegilor. Asteapta intr-o buna zi va veni si fata ta iar ca si cadou de 1 artie un martisor ca noa doar va intelegeti bine si eu iau cate un martisor la fetele la care tin fara sa fie ubitele melewinking iar daca tii neaparat sa ii arati ca o placi cumparai un martisor mai special si o floarewinking Bafta sper ca am fost de folos big grin

| ilegale a răspuns:

Pai ar trebui sa mai vrb cu ea si nu e nimic rau daca o intrebi daca are sau nu prieten. Pai daca vrei sa ii ei ceva ca pentru 1 martie mie una mi.ar placea un buchet de florismug orice sau ceva un martisor mai special asa.smug Ai grija si multa bafta cu fata!

| SergiuMD a răspuns:

Tu crezi ca уф are un prieten dar nu stii sigur daca ea e intr-o relatie, intreab-o pe mess daca are prieten si daca nu apoi de 1 martie fai un cadou surpriza, bafta.