| ComatoseWine a întrebat:

Din cate stiu eu persoanele cu numele "Marius" nu isi sarbatoresc ziua numelui de Sf. Marie pentru ca numele "Marius" nu vine de la Maria, ci de la Mars(Marte-zeul razboiului). Voi ce stiti despre asta?

3 răspunsuri:
| cupcake02 a răspuns:

Eu stiu ca mi-e absolut indiferent orice pretext de-asta religios de-a face cinste cu bautura sau mancare dar nu cred ca Marius este derivat din Maria. laughing

| DozeCuVisse a răspuns:

Nu are nicio legatura. Poate marinusi maria marina. ceva de genu ma rog happy

| Anny1 a răspuns:

Nu are absolut nici o legatura cu Sfanta Maria stai chilltongue e doar Marian, Mariana, Maria doar atattongue fundita?