Întrebare recomandată | Nemessys a întrebat:

Doare cand iti pui aparat dentar?

16 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Nu.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Salut,
Acum doi ani si eu puteam de o mie de ori intrebarea asta. Urma sa imi pun aparat dentar. Nu e mare branza, e ca si cum ti-ai lipi ceva de dinti, practic nu doare deloc. Cea ce o sa te doara o sa fie arcul care o sa ti-l stranga in fiecare luna, dar sa stii ca nu este o durere wow. Este o mica durere care daca o ignori nici nu o mai simti. Cea ce e adevarat, la inceput va trebui sa mananci doar mancaruri moi.
Bafta! O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Te vei simti putin stanjenit si gata. O sa te doara dintii dupa asta e adevarat. Nu vei putea manca aproape nimic in primele 2 zile decat foarte foarte moale dar dupa te vei obisnui. Eu am scapat acum 2 saptamani de aparat dentar. Nu iti fa griji prea mari si daca te va durea dupa gandeste-te ce dinti frumosi vei avea

| Varga_David_1982 a răspuns:

Nu doare

| DenisuTzu1133 a răspuns:

Eu zic ca nu o sa doara big grin! Am si eu un prieten care are aparat dar o sa iti fie mai greu sa te obișnuești sa vorbesti big grin dar dupa o saptamana o sa poti mai bine! Succes!

| Copila2016 a răspuns:

Poate să doară dar în general nu doare. Dar ai grijă, dacă ai un obiect care are magnet în el trebuie să te ferești pentru că se atrage de aparatul tău dentar și vei avea dureri mari, chiar și unele căști au magnet puternic în ele deci ai grijă și mult succes.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu doare deloc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doar cand il pui, doare dupa, la circa o saptamana dupa ce il pui, incepe sa se puna in functiune sarmulita/arcul de se pune intre braketii de la aparat, aceea incepe sa ii alinieze practic, si normal ca doare, este cum ai forta cu mana un dinte sa il muti...
Dar, daca vrei estetica dentara, suporti 2-3 ani.
Nu-i o durere exagerata, dar doare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nup!

| CerealeDeDimineață a răspuns:

Evident că nu, doar vei simți ceva străin în gură
Sper că te am ajutatlaughing)

| Golubaș_Vlăduț_2003 a răspuns:

Nu,deloc.

| Vasea12345678910 a răspuns:

Da, la inceput pana cand te obisnuiesti cu el

Răspuns utilizator avertizat
| V1P3RUL a răspuns:

Nu. Doar că ți se poate face greață de la el. La inceput poate vei zice că te doare sau că ți se face greață de la el, dar după o luna sau doua nu te va mai deranja

| Donsavas a răspuns:

In anumite conditii,da,doare. Nu mai sta cu gandul acolo! Gandeste-te mai bine la ce vrei sa se intample acum,nu peste cateva ore,zile, saptamani etc si selecteaza ganduri pozitive, ganduri ce ti-ai dori sa faca parte din viata ta, atat in situatia in care esti acum, cat si de acum incolo! Daca nu ai tu vreo problema aparte in cavitatea bucala, nu ar avea de ce sa doara. Sanatate!

| andrabella a răspuns:

Nu te speria cu toata tehnologia din ziua noaptre orice intervetie grea, simt mai putin durerea. asa ca punerea aparatului dentar nu e o interventie dureroasa o simpla injectie cu anestezie si nu simti nimic. succes