| BloodyMaryBloodyMaryBlodyMary a întrebat:

Doare cand iti pune aparat dentar? Sau disjunctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dmrtr a răspuns:

Buna!
doare putin doar daca este aparat dentar fix ( din acela de nu e mai da jos debia cand iti indreapta dintii de tot tongue)

dar daca este din acela de poti sa til dai cand vrei tu jos nu doare deloc big grin

| Sicmao a răspuns:

Am înţeles că nu doare, îţi dă anestezic şi n-o să ai stres. Pa