| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cat timp de la actul sexual poti sa folosesti un test de sarcina?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa minim 21 de zile daca folosesti prima urina de dimineata sau dupa minim 24 de zile daca folosesti urina de peste zi. Orice test facut inainte de acest interval se ia in considerare numai daca este pozitiv. Adica iti poate arata doar daca esti insarcinata, nu si daca nu esti insarcinata. mai exact, un test de sarcina pozitiv inainte de acest interval inseamna ca esti insarcinata. Orice test negativ facut mai devreme NU inseamna absolut nimic, e ca si cum nu l-ai fi facut.

evenso
| evenso a răspuns:

Dupa minim 7 zile din prima urina de dimineata.

| Onn3 a răspuns:

Minim 7 zile dar poti afla mai repede cu testul de sange sau ecograf

| JokerV a răspuns:

laughing probabil 6-7 zile