| Deea2021 a întrebat:

Dupa ce fumez am o senzatie foarte puternica de ameteala si am greturi, stari de voma, ma racesc la corp si uneori simt un gol in stomac. Sunt genul care fumeaza 1-2 tigari pe zi, am inceput sa fumez de vreo 2 saptamani. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| unsimplubaiat123 a răspuns:

Lasa-te cat mai poti! Nu aduce niciun beneficiu. Am trecut si eu prin acest moment al vietii si crede-ma pe cuvant ca nu am castigat respectul nimanui, si nu am avut nimic de castigat, doar de pierdut. Bine ca nu a durat mai mult de un an.
E doar recomandarea mea, poti sa ma asculti sau nu, dar am trecut prin aceasta experienta si ma bucur ca nu am devenit dependent.
Ai putea sa ti iei un vape daca chiar vrei asa ceva. E mult mai putin nociv.

3 răspunsuri:
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Este evident ca din cauza la țigări este așa ai putea merge la medicul de famili săi spui simptomele pe care le ai și după o consultație la medicul de familie sigur vei fi mai bine

Sfatul meu este săle lași îți distruge sănătatea și in timp vei consuma sume colosale și plus de asta vei face și dependentă bine tu stii acum dacă vrei sa nu sale lași este decizia ta viața ta cum ți-o trăiești numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai aceste stări, deoarece tutunul este o otravă iar corpul tău refuză să o asimileze, nu se obișnuiește cu ea, lucru care nu e deloc rău, deoarece acest fapt te va determina să pui capăt fumatului cât mai curând. happy

| ggergaer45hgeg a răspuns:

Ce zici sa nu mai fumezi smug?