| IonelaBianca a întrebat:

Dupa ce fumez am o sensatie foarte puternica de ameteala si am greturi, stari de voma, ma racesc la corp si uneori simt un gol in stomac. Sunt genul care fumeaza 1-2 tigari pe zi, am inceput sa fumez de vreo 2 saptamani, cu toate ca 14-15 ani am fost fumatoare pasiva zilnic deoarece parintii mei fumau foarte mult iar eu stateam langa ei de fiecare data, totusi am ameteli de fiecare data cand fumez, iau eu stiam ca aceste simptome apar doar la o persoana care nu a fumat mai deloc. Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Lasa-le naibii si pe alea cateva! Tu nu vezi cum tipa corpul tau ca nu vrea sa se otraveasca? Probabil ca esti deja intoxicata de la fumatul pasiv si tigara de acum este picatura care a umplut paharul!
Nu-ti mai fa singura rau! Esti in crestere si pui nicotina temelie la dezvoltarea corpului tau, ca sa nu mai poti niciodata renunta la ea! Fii mai desteapta decat ai tai!

| UzziBUG a răspuns (pentru Elianna):

Cele mai adevarate vorbe care le-am auzit.m-au emotionat...

| Elianna a răspuns (pentru UzziBUG):

Multumesc! Mirarea mea a fost si mai mare dupa ce am citit cele 2 intrebari ale tale!

12 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Cea mai simpla solutie ar fi sa nu mai incerci sa fumezi, sa vezi ce bine o sa te simti dupa. Nu inteleg fascinatia voastra pentru tigara, mai degraba ii inteleg pe aia de se drogheaza, macar aia simt ceva senzatii tari.

| negru30 a răspuns:

Incearca sa nu mai fumezi si ai sa te simti bine

| Deelya a răspuns:

Astea sunt siptomele cand iti intra nicotina in sange.in timp vor trece.dar iti vor trece si mai repede daca renunti

| AlexandraHNY a răspuns:

Dmneelaughing da de ce mai fumezi ma fata daca t se face rau dupa"_

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semn ca trebuie sa te lasi de ele!

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre problema pe care o ai. http://www.topmedica.ro/blog/ameteala-2/.
Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| Inteligentul_9769 a răspuns:

Da dar cu tooate ca fumatul pasiv i mai daunator! fumatul activ are efectul mai diferit adica fumul de tigara il tragi in plamani mai repede si starea de ameteala apara chiar daca esti fumatoare pasiva!

| Puffi a răspuns:

CLar LASA-le, daca tii la sanatatea ta!

| nicapaul a răspuns:

Inainte sa faci pauza organismul era obisnuit cu fumul, iar acum daca ai facut o pauza lunga si te apuci iarasi ii va trebuii ceva timp sa se obisnuiasca iarasi

| Crs_Daniela_2000 a răspuns:

Asta mi se intampla si mie, eu m-am lasat asta ar trebui sa faci si tu