| Valentina0147 a întrebat:

E adevarat ca s-a anulat ACTA?

3 răspunsuri:
| RoxxuInna a răspuns:

Yep!

| Rrrr a răspuns:

Da, este adevărat.
""Nimeni nu poate sa urmareasca, ce faci pe internet". Iata decizia Curtii Europene de Justitie, care da astfel o lovitura controversatului acord ACTA, prin care se doreste infiintarea unei politii a internetului.
Hotararea judecatorilor din Luxemburg se aplica in toate tarile Uniunii Europene.
Decizia Curtii este perceputa ca o gura de oxigen de cei care se tem ca tratatul ACTA ii va obliga pe furnizorii de servicii on-line sa controleze traficul de pe net.
Judecatorii europeni au spus foarte clar ca: "Administratorul unei retele sociale online nu poate fi constrans si instituie un sistem de filtrare general, care sa-i vizeze pe toti utilizatorii sai, pentru a preveni utilizarea ilicite a operelor muzicale si audiovizuale".
via http://www.romaniainternational.com/......itie-69710

| mariusboss9999 a răspuns:

S-A anulat doar pentru,, remodelare,, asa zic astia