| DavidutzAgache694 a întrebat:

E ciudat dacă eu nu aud voci în cap? Am văzut ca a apărut un trend pe tiktok cu,, au câștigat vocile" și de asta intreb
De fapt ce înseamnă cu adevărat sa ai voci?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"E ciudat dacă eu nu aud voci în cap?"

slavă domnului, ești normal!

| Hyperion7 a răspuns:

Sa auzi voci in cap, e semn de schizofrenie.
"Vocile" sunt acele gânduri care te motiveaza sau nu să faci ceva.
Adică sinele tău care vorbește cu tine sau tu vorbești prin el, mai bine zis.
Un lucru e cert, daca auzi nu știu ce dialog între 2 persoane, râsete sau altceva,abia ăla e semn de schizofrenie, ce ti-am zis eu nu e, și e normal sa vorbești tu cu tine uneori, atât în gând, cât și de unul singur prin casa.

| Miruna333 a răspuns:

Cum s-a spus, nu este ciudat, este normal, daca auzeai voci, era grav. La video-urile de genul, nu este despre a auzi voci pe bune, ci sentimentul pe care il ai sa faci ceva impulsiv pot spune, in anumite circumstante. Si cand nu te stapanesti, ci faci asta, ca in video-urile de genul, s-a spus,, au castigat vocile''

| ILoveBlackCats a răspuns:

Ciudat e sa auzi voci in cap, parerea mea