| Andrəi a întrebat:

E normal ca in loc sa ma plimb cu prietenii mei falsi sa ma plimb noaptea singur prin cimitire, case parasite pe strazi intunecate? Imi place ca stau si ma pot gândi la problemele mele ce ma apasa si a.s.m.d. Stau mai mult seara decat ziua si am coltul meu al camerei intunecat unde doar eu stau.
Credeți ca sunt un ciudat sau doar nu mi-am gasit un grup de prieteni? Dau funda

Răspuns Câştigător
| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună! Atâta timp cât îi numești "prieteni falși", nu, nu e deloc ciudat. E absolut normal să vrei să ai parte de liniște și singurătate uneori. Și asta poate reflecta și faptul că te-ai maturizat și preferi singurătatea decât prietenii falși care probabil nu ți se aseamănă. Plimbându-te prin locuri liniștite, de asemenea în liniștea nopții, te detașezi cumva de tot ce îți provoacă tristețe. Și eu sunt ca tine, când am probleme, nu ies să mă distrez cu "prietenii" ca să uit, prefer să mă plimb singură în locuri depărtate de zgomotul de oraș și lipsite de populație unde îmi pot aduna gândurile liniștită.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu esti ciudat ca umbli cu "prietenii falsi" esti om si simti nevoia de interactiune sociala si cum nu ai gasit niste oameni ok stai cu cei cu care poti. Multi fac asta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu o sa poti gasi niciodata grupul ideal. Da, esti putin ciudat, deoarece a umbla noaptea prin cimitire case parasite, strazi intunecate asta inseamna. Consulta un psiholog.

| Dani6421 a răspuns:

Nu ești ciudat, iti place să gândești mult timp și să ai liniștea ta, e normal sa vina un astfel de moment în viata însă încearcă să te distrezi cu prietenii o sa iti placa mai mult.