| Ciufiiiiiiix a întrebat:

E un defect sa fiu asa Sensibila?
adica plang si pentru alti, chiar daca nu ai cunosc
daca vad un strain ce sufera imediat...
adica nu ma pot abtine

6 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Mie nu mi se pare un defect, dar te sfatuiesc sa incerci sa nu mai fi asa pentru ca atunci cand vei fi mai mare trebuie sa fi mai impunatoare, vor fi multi care iti vor dorii raul.

| usuk a răspuns:

Nu neaparat.e un sentiment de intelegere a celui de langa tine, un sentiment relativ benefic care are ca scop sa te aproprie de persoana respectiva si so ajuti sa treaca mai departe.e adevarat ca astfel de persoane cam lipsesc din peisaj dar chiar si asa au si ele un rol destul de important in viata celorlalti. sper ca ti-am fost de folos

| SimonaQs a răspuns:

Nu nu e un defect din conta e bine sa fi sensibila... Si eu sunt sensibila si atunci cand incep ca plang nu ma mai opresc sau mai plang pentru persoane neimportante sau cand vad oameni sau copii saraci care nu au ce manca mi se face mila... happy Nu e un defect sa fi sensibila

| Mareacluj a răspuns:

Mai penibila decat esti chiar de-ai vrea, n-ai putea fi! RUSINE!

| passyon22 a răspuns:

Cum sa fie un defect?! Inseamna ca ai un suflet bun si nu esti la fel de nepasatoare ca cei din jurul tau...Doar sa nu plangi din orice banalitate, asta pentru sanatatea ta

| Kristina999 a răspuns:

Nu e un defect, eu la fel sunt foarte sensibila dar mie imi place asa! Nu faci nimic rau daca plingi pentru cineva asta da dovada ca nu esti nepasatoare, dar esti jalnica, miloasa.Mie mi se pare ceva normal, de aceea nu asculta ce zic altii de exemplu ce essti proasta ca plingi pentru alt cineva dar ascultati inima si ce iti spune inima si intuitia aceea si fa...