| LoveSelena a întrebat:

E urgent!
V-am spus ca (virgula) cateaua mea va naste chiar azi sau maine. Dar de ieri dupa-amiaza scoate limba afara si respira greu. Ce credeti ca a patit.Acum mie mi-e tare frica. Oara sa o ducem la un docator? Saraca nici nu poate dormi.Cum pot sa o ajut la nastere? Care sunt simptomele? Va rog mult sa ma ajutati, am mare nevoie de voi.
Scuzati categoria, dar e cea mai vizionata

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Sunt bune sfaturile celorlalţi, adică să stea la umbră şi răcoare şi să aibă apă proaspătă permanent. Fă-i şi un culcuş, dintr-o cutie mare de carton, ca ambalajele de Tv sau altceva, pune în el nişte bucăţi de pânză curate, dintr-un cearceaf vechi, de exemplu. Nu o sâcâiţi, nu faceţi gălăgie în jurul ei, nu daţi tare drumul la muzică sau tv. Eu aş avea pregătit şi nr. de telefon al unui medic veterinar, pentru orice eventualitate. Aş vorbi cu el dinainte, ca să îl pot suna apoi la orice oră din zi sau noapte, dacă ar fi nevoie. Succes şi sănătate! Să ne scrii când naşte!
Dacă vrei o ocupaţie pentru timpul liber, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este foarte cald si cainii se racoresc bine asa, prin limba. Sa aiba apa tot timpul la dispozitie si cauta sa o tii intr-un loc mai umbrit si mai racoros.

| AlExAnDrU_7476 a răspuns:

Dai funda daca te ajut :d... AAsa e la nastere. EX: catelusa mea nu a mancat si nu a baut apa de 3 zile. Nu iti face griji

| deliamaria13 a răspuns:

O sa nasca curand.catelusa mea tocmai a nascut de curand si avea aceleasi simptome.

| Paty7 a răspuns:

Buna. happy. Asa este cand naste. Ii este si cald si mai este si greutatea aia de la catelusi. Nu te speria, daca face asta inseamna ca ii este cald si asa se racoreste. Daca vrei poti sa o tii la mai multa umbra si cu apa rece la dispozite. Sper ca te'am ajutat! :*

| Oanna96 a răspuns:

POI ASA ESTE LA NASTERE.cu o zi doua inainte de a naste nu prea bea apa si nu prea mananca.si prin scosul limbii inseamna ca se racoresc mai usor asa...dar trebuie sa aiba in permanenta apa deoare este foarte cald.sti si tu.asa ca tine'o la umbra si da-i multa apa,.ca puisorii sai sa nu aibe de suferitsad

| angelo091 a răspuns:

Esti prost sa te prefaci cand face un catel asa inseamna ca naste puisori