| Individul_7822 a întrebat:

Era un film, a fost difuzat si la tv...nu mai stiu cum ii zice. Povestea unui copil cred ca era indian sau ceva de genul care a ajuns la emisiunea "vrei sa fii miliardar" si in timp ce primeste intrebarile isi aminteste de trecut, fiecare intrebare e legata de trecutul lui. Cred ca pana la urma castiga premiul cel mare, nu mai stiu ca nu l'am vazut tot. As vrea sa il mai vad odata. Stiti careva cum se cheama filmul?

Răspuns Câştigător
| PerfectlyImperfect a răspuns:

Slumdog millionaire? happy

3 răspunsuri:
| QuizMaster a răspuns:

Slumdog Millionaire este filmul! A castigat 8 premii oscar in 2008.

| georgy4005 a răspuns:

Filmul se numeste "THE MILION" si da vorbeste despre un copil sarac care de mic o iubea pe o fata. si frasu ii fura iubita. iar el dupa vine chinuit si nu o mai vede pe o fata pana cand se inscrie la conscursu asta si stia toate intrebarile ptca le traise pe pielea.lui.sper ca ti-am fost de ajutor.vizionare placuta funda? :O3

| ElFenomen a răspuns:

Slumdogmillionaire...funda?