| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Eram cu iubitul meu, ne îndreptăm spre casă cu masina. Cand a trecut un tir pe langa noi in sensul opus. Si cand ne-am uitat la 2 secunde nu mai era, mentionez ca era drum drept si nu avea unde sa intre sau alte chestii, mai ales într-o fracțiune de secundă. Era ceasul in jur de 1 noaptea! Astept păreri, imi e foarte teama

6 răspunsuri:
| xeum a răspuns:

The image plays the part of the brain

| Mosotti a răspuns:

Ati avut iluzie optica, cine stie de ce, ori oboseala, ori erati cu frica ca apare ceva din fata, altfel nu are cum, ori aveti amandoi predispozitie catre psihoza si s-a manifestat acum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate nu ii mergeau stopurile si nu aveati cum sa il vedeti dupa ce a trecut

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A fost un tir fantomă. Fiindcă sunteți cuplați prin iubire ați avut amândoi acelaș vis, dintr-o realitate secundă, creată de voi împreună. Unii crează astfel chiar și vise mai elaborate, ca întâlniri de gradul 3 cu alieni. Să nu îți fie teamă, asta denotă cât de tare vă iubiți unul pe altul. Citește Arta visatului de Castaneda ca să afli mai multe despre aceste lumi paralele.

| romeo78 a răspuns:

Chiar dacă nu avea stopuri, trebuiau să se vadă farurile. Nu este un fenomen neobișnuit. Pe YouTube dacă căutați veți găsi astfel de situații, filmate de camere de supraveghere, ziua, nu doar noaptea.
Iar, drumurile noastre, sunt pline de morți violente în accidente rutiere. Iar, dacă sufletul mortului nu e împăcat cu această situație, se spune că este între 2 lumi, iar din când în când, are astfel de apariții. E bine că v-ați păstrat cumpătul și nu ați făcut accident. Căci, s-au înregistrat astfel de situații.

| Simpatic a răspuns:

Eu nu zic precum ceilalti mistocari ca ati avut o iluzie, caci nu cred asta.
Cu siguranta acel tir a trecut cu viteza pe langa voi.
De ce iti este teama, numai pot eu daca ala mergea cu viteza cu tirul adica este un inconstient ca s-a rasturnat pe undeva.
Atata timp cat voi erati regulamentar pe banda voastra n-ai frate nicio teama!
Se mai poate sa fi disparut din raza voastra de vizibilitate, pentru ca drumul era neiluminat, cand a venit cu fata inspre voi l-ati vazut caci avea farurile pornite, cand a trecut si v-ati uitat in oglinda nu l-ati mai putut vedea pentru ca nu avea stopurile pornite (erau arse), drumul fiind neiluminat nu l-ati mai putut vedea.
Cred ca cea de-a foua varianta este cea reala.
Astea cu fantome si cu bla bla ma fac sa rad.
Numai scenarii de hoolywood aici, n-am mai auzit de tir fantoma, daca in filem s-au promovat nave fantoma, masini fantoma, acum mai nou sunt si tiruri happy
Glume de santier.