| Mmooaarro a întrebat:

big grin Cateva sfaturi sau pareri?

Sunt clasa a 9-a trebuia sa fiu a 10-a deoarece am ramas repetent din niste probleme personale..parintii mei s-au certat si m-am mutat..chestii si in saptamana altfel, Martea am plecat in excursie cu cativa din liceu.Decat eu din toata clasa..pentru ca toti sunt nebuni si eu cum sunt mai cuminte profa mi-a spus decat mie sa merg..acolo erau mai multi din mai multe clase si mai multi profesori. Jumatate profesori jumatate elevi.Eu stateam la mijloc si am inteles ca trebuie sa mai vina o fata care trebuia sa stea acolo, langa mine..pana la urma a venit iar in spatele meu era o fata de la mine din zona..pe care o vedeam in axi in drum spre liceu/casa.Pe drum catre Pitesti mi-a spus daca vreau sa ma mut in locul ei si sa se mute ea cu fata langa care stau pentru ca erau prietene si i-am spus "da,sigur!"si stateam langa geam in spatele ei, iar in fata mea statea ea si in dreapta ei tot la geam prietena ei. Fata mi se pare foarte foarte cuminte si scumpa! draguta rau mai ales cand zambeste..si aproape tot drumu' a stat intoarsa catre mine si am vorbit happy dupa ce am coborat ..ne indreptam toti catre o biserica, urcam scarile si erau multe multe scari..eu eram singur pentru ca nu cunosteam pe nimeni..stateam pe langa profesori si am vazut-o ca era cu inca 2 fete in fata mea la brat. Si dintr-o data le-a lasat pe ele in fata si m-a luat pe mine de bratul stang fara sa-mi spuna un cuvant! Din acel moment m-am indragostit de ea laughing am mers asa pana am terminat de urcat scarile.o sa tin minte toata viata mea momentu' ala..Va dati seama ca nu s-a intamplat asa cum va spun.Fac un rezumat. dar in mare parte asa s-a intamplat. oricum, momentele petrecute cu ea au fost foarte frumoase!
Eu sunt inalt.ea e normala..nu e nici scunda nici inalta..are cam 1.68 asa. eu 180 daca nu mai mult.
Si pe la liceu ne facem semn din sprancene gen "hey" sau "buna, ce faci?"happy e foarte dragutaa si dupa ce s-a terminat excursia pe la 10 noaptea mi-a spus sa merg cu ea acasa, ca vin parintii sa o ia..si am zis ok..in masina am vorbit si cu dansii..sunt foarte de treaba..si in drum spre casa mai ziceam cate o gluma si o vedeam pe mama ei ca zambea (eu stateam cu ea in spate) ..Cred ca si-au facut o parere buna despre mine.
As vrea sa fiu cu ea..sa o tin in brate mereu si sa am grija de ea.dar am aflat ca e a12-a si banuiesc ca si la ani..eu fac 17 peste cateva zile..banuiesc ca ea are 17 si ceva.
Scuzati-ma ca am scris atat dar voiam sa stiti toata povestea..ca sa-mi puteti spune parerile voastre.
(O ador acum! imi place foarte foarte foarte foarte mult! mereu mi-a placut dar nu credeam ca se va uita la mine..banuiam ca e mai mare)
Oare ma place si ea? ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Foarte frumos ce simti, numai sa pastrezi curate aceste sentimente, sa o respecti indiferent daca ea te place sau nu, daca veti fi impreuna sau nu. Ce poti face? Stai de vorba cu ea. Nu pe mess, ci face to face. Spor in toate cele bune.

7 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

1.Parerea mea este ca te place, deoarece nu cred ca altfel te baga in seama.
2.Patreaza legatura cu ea (cere-i nr. de telefon, invit-o la un suc, la o plimbare, la o cafea sau la ce mai vrei tu)
3.Vezi cum decurg lucrurile si preia initiativa daca vezi ca nu o face ea.
Bafta!

| Cristiann25 a răspuns:

Super! Ce mai astepti poate fata chiar te place! Spune-i ce simti pentru ea pana nu-i prea tarziu! Si ce daca esti mai mic? Sunt destui asa. Apropo daca fata e a12-a are 18-19 ani!
Spune-i ce simti! Sa ne spui si noua apoi, poti da un pm sau lasi id-ul tau daca vrei sa mai vorbim! Salut!

| kzd a răspuns:

Foarte frumos! Sunt de parere ca fata te place avand in vedere ca a vrut sa stea cu tine in excurie si pentru ca te-a luat cu masina pentru a face cunostiinta cu parintii ei. Trebuie sa ii spui ce simti pentru ea. Invit-o la un film sau la o plimbare si dupa cand o conduci acasa spune-i ca o iubesti si ca te gandesti la ea in fiecare seara. Nu cred ca diferenta de varsta este foarte importanta, importanta este iubirea pe care o simtiti unul fata de altul. Sa ma anunti daca iese ceva. Iti tin pumnii big grin big grin.

| xCrazyGirl a răspuns:

Super happy sigur te place. invit-o la un suc si spune-i ceea ce simti tongue

| Mmooaarro explică:

Exagerezi.
Una e sa te ia o tarfa care se uita dupa cum arati si daca ai bani si alta e sa te ia o fata cuminte.Dar din moment ce tu ai avut parte numai de fete de genu' Nici nu ma mir de ce gandesti asa.+ ca n-ai fost acolo sa vezi cum s-a intamplat.ce sa mai zic de sentimente..ca in ziua de azi au disparut toate.

| Mmooaarro explică:

Păi bă, Sentimentele apar pe la 16-17 ani in sus.Sentimentele adevarate de la fete mature nu copii de 12 ani.

| Mmooaarro explică:

Sentimentele si experiente ca astea apar mai mereu in viata daca nu esti insurat sau daca nu ai prietena. Nu exista o varsta anume ca in perioada aia sa ai anumite experiente.Si nu, nu sunt baiat marehappy copil esti pana la 18 ani. Daca nu si pe la 20.