| Demeister a întrebat:

Este adevărat că în toate şcolile generale elevii stau în bancă în ordine alfabetică?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Tu nu ai terminat scoala? Nu ai stat in ce banca ai vrut, cu cine ai vrut? Elevii stau in banci dupa cum doresc. Nu este vreo regula in acest sens. Ca este un profesor/diriginte/invatator care tine sa-i aseze in ordine alfabetica, atunci este altceva. In rest, doar la Evaluarea Nationala si BAC, cat si la simularile care preced aceste examene, elevii stau in banci in ordine alfabetica.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, stau dupa inaltime, aia mici stau in fata, iar cei inalti, mai in spate.