| anonim_4396 a întrebat:

Este buna placa video intel gma 4500 pentru laptop?

Răspuns Câştigător
| ΔH a răspuns:

Depinde ce vrei sa joci.
Eu am folosit-o vreun an si nu o recomand daca vrei sa te joci mult.
Ce mi-a mers: de la NFS Undercover in jos, toate functionau decent
age of empire 3
sims 3
euro truck simulator
3D Driving Simulator

iar ce am incercat si nu a mers:
NFS Shift
Grid
DiRT
18 Wheels of Steel: Extreme Trucker
German Truck Simulator
Racer

In rest, daca nu vrei jocuri, e mai mult decat suficienta placa video.
Am vazut multe filme HD 720p prin cablu VGA si se vedea impecabil.
Desi TVul meu e 720p am observat ca poate scala si rezolutia 1080p, si functiona perfect si pe 1080p

Ca o scurta descriere: Este buna, dar sa prea nu ai pretentii la jocuri de prin 2007 in sus.

1 răspuns:
| Jony123 a răspuns:

Nu prea, placa video ATI sau nvidea, sunt fparte bune si joci ce vrei...