| cristianorudi7 a întrebat:

Eu am terminat un liceu cu profil uman si am avut specializare biling-engleza. Problema este ca nu stiu la ce facultate sa ma duc, stiu ca limbile straine sunt bune pentru cei care au terminat acest profil, dar ce faci dupa aia? Vreau idei de facultati cat de cat usoare, fara matematica sau legaturile ei si sa te angajezi undeva dupa ce termini pe un salariu decent. Cred ca ati inteles ce fel de facultate caut, ma refer la una umanista, de viitor. Multumesc de ajutor

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca vrei facultati usoare du-te la jurnalism, relatii publice, turism chestii de genul dar nu stiu ce faci mai departe cu ele. eu am terminat tot profilul tau si sunt la drept. nu prea are legatura ce ai facut in liceu, poti merge cam la orice facultate, bineinteles o sa iti fie mai greu daca te duci la ceva ce se bazeaza pe materiile reale gen medicina, poli etc

| Mihaela1964 a răspuns:

Poti urma cu succes si Facultatea de Studiin Economice, ca absolvent salariul nu-i chiar mic.

| GigiMenta a răspuns:

Salut inca nu am terminat dar stiu de la profesorul meu de la matematica laughing ce ironie nu? Ca cele mai bune din puctul lui de vedere sunt cele de litere si cele bazate pe alte limbi.

| MissPurple a răspuns:

Nu mai vrei la medicina? Păcat. Ai putea încerca la drept, jurnalism, facultate de limbi străine să poţi fi chiar şi translator.