| Traveler12 a întrebat:

Eu imi rod unghiile. ce as putea face ca sa nu mi le mai rod. fara piper sau ardei iute sau cu manusi. resp complet=funda

Răspuns Câştigător
| Brunette13 a răspuns:

Si eu aveam problema asta dar mie mi-a spus cineva ca daca le dau cu oja nu le mai vad cum cresc si nu le mai rod, eu asa am procedat si acum nu le mai rod... sper sa iti fie de folos :*

4 răspunsuri:
| dustru a răspuns:

Nu le lasa sa creasca,sau pune-ti pe mina vreun fir elastic,si ori de cite ori vrei sa rontai unghiile pisca-te usor cu firul,daca vei face aceasta de mai multe ori,creierul tau automat se va dezice de acest reflex, caci il va asocia cu receptarea unei dureri. Daca nu ai rabdare nu reusesti. Poti sa nu folosesti nimic, pur si simplu incearca sa impui control asupra actiunilor tale happy

| mony_3128 a răspuns:

Incearca sa iti dai cu lac pe unghii si rontaie covrigei, sticsuri etc.
funda plzzz

| Iuli_9028 a răspuns:

Ia-ti guma de mestecathee hee :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambitie happy