| Jokerul12 a întrebat:

Eu s bff cu o fata, adica un prieten bun vorbesc non stop cu ea, radem, facem orice si ea de ceva timp nu a avut prieten si azi mi-a spus daca il stiu pe un baiat si i am zis ca da il stiu si mi-a zis ca ii place de el. si la bagat in seama si acum sunt impreuna si ma jur nu stiu de ce dar ma simt naspa rau simt ca mi-a cazut cerul in cap mie da imi placea de ea dar cum de la ales pe el poate ca am 10-20 kg peste el poate ca fetele in general se uita la frumusete si nu la caracter si la suflet si ea tot imi spunea ca asa e. sufletul conteaza si eu stiu ca prietenul meu e prost de gura... dar e frumos. sad of, ma simt ciudat rau si nu am tupeu sa i zic ca ma oftic ca sunt impreuna ca ea il stie de 1 zi si eu de 5 ani si stiu ca e prost de gura dar cum am zis e mai frumos ca mine si nu stiu de ce aproape toate fetele aleg un baiat prost la cuvinte dar frumos ci nu unul care stie sa vorbeasca si stie sa tina aproape o fata urat va rog sa mi spuneti ce sa fac in legatura cu asta app am 17 ani ea tot 17

2 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Imi dau seama cat de aiurea trebuie sa te simti cand fata la care tii a facut o alegere nepotrivita alegand pe cineva dupa fizic si nu dupa calitati reale. Din pacate asa se intampla de cele mai multe ori fiindca suntem superficiali, ne pasa de parerile celorlalti si le luam ca reper in propriile alegeri. Eu zic sa ti faci curaj si sa i spui ce simti chiar daca exista riscul sa nu se schimbe nimic. In definitiv nu poti forta o persoana sa simta cea nu poate. Macar sa nu te chinuie intrebarea cum ar fi fost daca ar fi stiut ce simti...Acum tu decizi ce e mai bine pentru tine.

| Credinoameni a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=7gsgNrqhPk0
https://www.youtube.com/watch?v=a_ynSaAxx-8
https://www.youtube.com/watch?v=iWWZgNmUL2Q
Astea te vor ajuta sa intelegi ce s-a intamplat, uita-te la toate linkurile si apoi spune-mi cum ti se par