| ItIsAlright a întrebat:

Eu si cu inca doua prietene vrem sa facem o piesa de treatru pentru dirigentie despre proverbul :,, Haina nu-l face pe om,,. Ne- am gandit sa interpretam rolulile asa : eu sa fiu personajul negativ, o tipa bogata, cu haine misto, rock, tipa rebela. O prietena de-a mea sa fie o fata normala, o fosta colega pe care o revad si de care nu prea sunt interesata sa o ascult atunci cand ma saluta ( intamplarea se petrece pe strada ). Iar cealalta prietena nu stiu ce rol sa joace. Aveti idee? Dar ce intelegeti prin acest proverb? Daca aveti idei despre sceneta spuneti-mi, ma refer la dialog in asa fel incat sa aiba cat mai multa lagatura cu proverbul.
Dau funda pentru cel ce ma ajuta cel mai mult.

1 răspuns:
| Lawrrr a răspuns:

Pai cea de a treia fata poate sa fie un fel de povestitor care la sfarsit sa traga o concluzie si sa incheie cu cititatul.