| nyoentox2002 a întrebat:

Eu sunt în clasa 12a și termin liceul! Ca ce mă pot angaja fără bac?
Vreau să menționez că sunt la Liceu Tehnologic la profil Tehnician în activitati de comerț și o sa am atestat și cu ce ma poate ajuta atestatul ăla dacă nu am bacul?
Toți o sa spuneți: Invata și da bacul dar chiar nu pot și nu am capacitatea să iau bacul, am luat 1 la simulare la mate, 2, 70 și 3, 20 la Geografie! Hai ca dacă nu era matematica asta poate mai luam bacul dar cu matematica nu m-am împăcat și nici nu mă voi împăca niciodată, ca nu știu nimic! Mereu am fost un elev slab și de abia mă chinui să trec clasa! Daca nu aveam o profesoara de treabă, rămâneam corigent în toți anii de liceu și am rămas și în generala tot la mate!
Sincer sa spun mai mult din 5 elevi nu o sa aibă bacul luat!

5 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Eu nu spun sa dai bacul, iti spun ca poți lucra în alimentara, iar dacă ai 10 clase poți urmezi un curs de calificare (frizerie, ospătar etc). Succes!

| nyoentox2002 explică (pentru Werrich):

Doamna a spus ca pot lucra ca agent de vanzari

| Furnicuta000 a răspuns:

Poti sa te faci frizer, se castiga foarte bine din aceasta meserie

| nyoentox2002 explică (pentru Furnicuta000):

Se câștigă bine dar trebuie sa investesc mult și trebuie sa am experienta de min 5 ani

| Furnicuta000 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Pai tu vrei asa peste noapte? Trebuie sa faci curs dar nu iti cere peste tot experienta. Se cauta frizeri la frizerii. Daca nu, iti deschizi tu frizerie